REKLAMA

Stracił prawie wszystko na kryptowalutach. Nie posłuchał matki – szefowej EBC

2023-11-27 10:54
publikacja
2023-11-27 10:54

W czasie spotkania ze studentami we Frankfurcie nad Menem prezeska Europejskiego Banku Centralnego, kształtującego politykę monetarną w strefie euro przyznała, że ma syna, który zignorował jej ostrzeżenia na temat kryptowalut i stracił „prawie wszystko”, co w nie zainwestował.

Stracił prawie wszystko na kryptowalutach. Nie posłuchał matki – szefowej EBC
Stracił prawie wszystko na kryptowalutach. Nie posłuchał matki – szefowej EBC
fot. WOLFGANG RATTAY / / Reuters

Szefowa jednego z najważniejszych banków centralnych na świecie, odpowiedzialnego za emisję euro oraz ochronę jego siły nabywczej spotkała się ze studentami podczas wydarzenia „Euro20+” organizowanego już po raz piąty przez niemiecki Bundesbank we Frankfurcie nad Menem. Także tam swoją siedzibę ma Europejski Bank Centralny, którego prezeską jest Christine Lagarde.

W czasie ponad godzinnego wystąpienia, z sesją pytań od licznie zgromadzonej publiczności, poruszony został temat kryptowalut, których Christina Lagarde jest przeciwniczką. „Moja bardzo skromna ocena jest taka, że ​​ jest to nic niewarte” - powiedziała o kryptowalutach w wywiadzie dla holenderskiego talk-show „College Tour” ponad rok temu, co szybko podchwyciły ogólnoświatowe media.

Teraz w czasie „Euro20+” Lagarde przyznała, że jej syn stracił „prawie całość” swoich inwestycji w kryptoaktywa pomimo jej licznych ostrzeżeń. „Zignorował mnie w sposób bardzo wyrafinowany, co było jego przywilejem” – powiedziała szefowa EBC. Dodała, że przy kolejnej rozmowie z synem „niechętnie przyznał, że miała rację”.

„To nie było dużo, ale stracił wszystko, stracił około 60%” – powiedziała dwuznacznie Christine Lagarde. Szefowa EBC ma dwóch synów po trzydziestce, ale nie powiedziała, którego ma na myśli.

„Jak widać, mam bardzo złe zdanie na temat kryptowalut” – powiedziała Lagarde. „Ludzie mogą swobodnie inwestować swoje pieniądze, gdzie chcą, mogą spekulować, ile chcą, ale nie powinni mieć swobody uczestniczenia w handlu i przedsiębiorstwach objętych sankcjami karnymi”- cytował szefową EBC Reuters.

EBC wezwał do globalnej regulacji aktywów kryptograficznych zarówno w celu ochrony konsumentów, którzy nie są świadomi ryzyka, jak i zamknięcia sposobu, który może zostać wykorzystany do kierowania środków finansowych do terrorystów lub umożliwiającemu przestępcom pranie pieniędzy, pisze agencja.

Choć Lagarde krytykuje zdecentralizowane aktywa cyfrowe, aktywnie promuje koncepcję cyfrowych walut banku centralnego (CBDC). Jako szefowa EBC odegrała kluczową rolę w rozwoju cyfrowego euro, choć ostateczna decyzja w sprawie jego przyjęcia wciąż nie została podjęta.

W zeszłym miesiącu EBC rozpoczął „fazę przygotowawczą” do wprowadzenia cyfrowego euro, ale stwierdził, że miną kolejne dwa lata, zanim będzie mógł zdecydować o jego dalszych losach – informuje Reuters.

MKu

Źródło:
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (42)

dodaj komentarz
lebero654
A ja przysłowiami polecę. Pierwsze Szewc bez butów chodzi. Drugie Na złość mamie uszy sobie odmroził. A tak naprawdę swojemu synowi 20 lat mówię, żeby przestał palić i może za 20 lat posłucha jak choroba zacznie mu płuca nicować.
jas2
Nie wiem co może się nie podobać w CBDC?

Przecież to bardzo ułatwia sterowanie gospodarką.
prs
Wstyd Legarde!..

..ze chlop dorosly a wciaz przy cycu..
shnupke
Ooo to tyle, co ja straciłem na złotówce. Od 2019r, jej wartość spadła o 55%. Kto by się spodziewał?
slawekkry
Jakby u na śniadanie owsiankę robiła , to by był mądrzejszy i mamusi się słuchał ,

zresztą mamusia dodrukuje synkowi
svn
Masakra: w sumie każdy komentarz tu to polactwo na maksa. Nie wszędzie mamusia musi ustawiać synkowi życie i decyzje, nawet z mamusią w banku centralnym można się nie zgodzić. Ale w komentarzach onuce aż z gumiaków wyłażą :P
inwestor.pl
Kto słucha mamy w wieku 30 lat?
gutierrez77
no to niech się cieszy że stracił tylko 60% bo jak mamusia wypuści swojego shit coina (CBDC) będzie miał okrągłe zero.
carlito1
60% To nie prawie wszystko, po za tym 60 % to normalna głęboka korekta i to nie tylko na krypto
gmm510
Skoro synuś jest id iota to chyba nie powinien to być powód by chwalić się tym w mediach. A co do prania pieniędzy, tak się jakoś dziwnie składa że najwięcej przestępców z całą pewnością posługuje się walutą którą ona emituje. Strach przed konkurencją?

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki