REKLAMA

Spółki z grupy WP Holding zwiększą udział w Audiotece do 99,9 proc.

2023-06-02 22:34
publikacja
2023-06-02 22:34

Wirtualna Polska Media oraz Stacja Służew, spółki z grupy WP Holding, zawarły warunkową transakcję kupna akcji oraz warrantów subskrypcyjnych spółki Audioteka - poinformował WP Holding w komunikacie. Wartość transakcji sięga 74,64 mln zł.

Spółki z grupy WP Holding zwiększą udział w Audiotece do 99,9 proc.
Spółki z grupy WP Holding zwiększą udział w Audiotece do 99,9 proc.
fot. Łukasz Dejnarowicz / / FORUM

Przed zawarciem transakcji Stacja Służew miała akcje stanowiące łącznie ok. 59,5 proc. kapitału zakładowego Audioteki oraz warranty subskrypcyjne uprawniające do konwersji na akcje Audioteka, które łącznie z posiadanymi akcjami stanowią ok. 61 proc. w kapitale zakładowym Audioteki.

Wejście w życie umów jest uzależnione od warunków zawieszających, w szczególności w postaci wydania decyzji o zgodzie na koncentrację przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W wyniku transakcji WP Holding poprzez podmioty zależne będzie posiadać, razem z akcjami nabytymi wcześniej, akcje stanowiące łącznie ok. 99,9 proc. kapitału zakładowego Auditeki.

Po finalizacji transakcji WP Holding planuje osiągnąć 100 proc. udziałów w Audiotece.

Łączna wartość transakcji opiewa na 74,64 mln zł i zostanie sfinansowana ze środków pochodzących z transzy kredytu Capex w ramach umowy kredytów z 25 lutego 2020 roku. 

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki