REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

PiS ograniczy dostęp do alkoholu?

2022-11-09 08:49, akt.2022-11-09 17:23
publikacja
2022-11-09 08:49
aktualizacja
2022-11-09 17:23

Jesteśmy świadomi tego, że trzeba podjąć jakieś działania, które przeciwdziałałyby spożywaniu alkoholu i niedługo będziemy wychodzić z inicjatywami dotyczącymi między innymi reklam alkoholu - zapowiedział w środę sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

PiS ograniczy dostęp do alkoholu?
PiS ograniczy dostęp do alkoholu?
fot. Włodzimierz Wasyluk / / FORUM

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Ełku mówił m.in. o alkoholizmie młodych kobiet w kontekście ich przyszłego macierzyństwa. Padły m.in. słowa: "jak do 25 roku życia daje w szyję, to - trochę żartuję - ale nie jest to dobry prognostyk w tych sprawach".

Sobolewski pytany był w środę w Programie Pierwszym Polskiego Radia w kontekście tej wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, czy nie należałoby ograniczyć lub zacząć likwidować sklepy, w których praktycznie przez całą dobę można kupić alkohol.

"Pan prezes poruszył bardzo ważny temat i ta wypowiedź spowodowała, że w tej chwili jest dyskusja w Polsce szeroka o tym temacie, o którym wcześniej wspominały te media, które dzisiaj próbują wykreować tę wypowiedź jako skandaliczną" - powiedział sekretarz generalny PiS.

Jak mówił, media te o tym temacie jeszcze niedawno mówiły i propagowały styl życia bez alkoholu. "W swoich programach informacyjnych uczulały i zwracały widzom uwagę na to, że jest ten problem w Polsce" - powiedział Sobolewski.

Zaznaczył, że rząd jest świadomy tego, że trzeba podjąć jakieś działania, które przeciwdziałałyby spożywaniu alkoholu. "I niedługo będziemy wychodzić z inicjatywami dotyczącymi między innymi reklam alkoholu" - zapowiedział polityk PiS.

Dodał, że sklepy całodobowe sprzedające alkohol to też jest temat "na który - jak to mówią - w tej chwili światło zostało rzucone".

autor: Edyta Roś

ero/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z kontem oszczędnościowym – styczeń 2023 r.

Najtańsze konta osobiste z kontem oszczędnościowym – styczeń 2023 r.

Komentarze (16)

dodaj komentarz
bangladesznadwisla
restauracje powinny sprzedawać alkohol bez ograniczeń. natomiast ilość detalistów w Polsce jest za wysoka i z tym trzeba coś zrobić
zeus03
Prohibicja nic nie zmieni, potrzeba napicia się jest zawsze duża. Z nałogiem nie wygrasz. Wiele krajów to testowało i niewiele zmieniało nawyki obywateli. Można ograniczyć spożycie i to jest słuszna droga. Dlatego może najwyższy czas wprowadzić limit koncesji na ilość mieszkańców oraz wprowadzić ramy czasowe sprzedaży, czyli sprzedaż Prohibicja nic nie zmieni, potrzeba napicia się jest zawsze duża. Z nałogiem nie wygrasz. Wiele krajów to testowało i niewiele zmieniało nawyki obywateli. Można ograniczyć spożycie i to jest słuszna droga. Dlatego może najwyższy czas wprowadzić limit koncesji na ilość mieszkańców oraz wprowadzić ramy czasowe sprzedaży, czyli sprzedaż całodobowa na obrzeżach miast, a w centrach tylko do 18. Prócz tego całkowity zakaz sprzedaży alkoholu w niedziele. Dodatkowo jeśli kupujesz powyżej litra za jednym razem wpis do rejestru, wtedy wiadomo kto w okolicy szaleje i gdzie patrol może mieć problemy.
emulgator
TALIBAN a nie normalny kraj. ZAKAZ ZAKAZ ZAKAZ tak to sie odbywa w takich pseudo demokracjach.
aszkenazyjski
Np. w Szwecji, USA tak to pseudo demokracje. Polska to demokracja
alkoholowa.

A propos kobiet, nie znam kobietony owszem.
langdon25
PiS właśnie zwariował - zwrócił się przeciw własnemu elektoratowi , który rzadko kiedy jest trzeźwy .
dmarch1
Zakaz sprzedawania alkoholu kobietom bezdzietnym do 25 roku zycia.
slawekkry
Nie ograniczy
w przyszłym roku wybory

wyboryyyyy..................
428ustka
zabronic alkoholu a polowa wyplaty na kosciol i torun i pracowac na nierobow ja nigdy nie zaglosuje na pisssssuar
szprotkafinansjery
Nagle odkryli ze w Poslce sprzedaje się alkohol. Orlenowi też zabiorą koncesje?
aszkenazyjski
Orlen i inne stacje to legalne meliny. Sa jednak samorządy które zabraniają
sprzedaży alko np.od 22 do 6.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki