REKLAMA
DZIEŃ START-UPÓW

Snapchat idzie na giełdę po największe technologiczne IPO od czasu Twittera

2016-10-26 22:53
publikacja
2016-10-26 22:53
Snapchat idzie na giełdę po największe technologiczne IPO od czasu Twittera
Snapchat idzie na giełdę po największe technologiczne IPO od czasu Twittera
fot. Spectacles / / youtube.com

Snapchat zamierza pozyskać od inwestorów cztery miliardy dolarów i zadebiutować na jednej z nowojorskich giełd – donosi nieoficjalnie agencja Bloomberga. Jeśli ta informacja się potwierdzi, będzie to największy technologiczny debiut od czasów Twittera.

fot. / / snapchat.com

Jeśli technologicznej firmie z Los Angeles uda się pozyskać 4 mld USD, to jej kapitalizacja sięgnie 25-35 mld dolarów – twierdzą anonimowi informatorzy związani z planowaną transakcją. Przy sprzyjających wiatrach rynkowa wycena Snapchata może sięgnąć nawet 40 mld USD.

To ponad dwa razy więcej niż 18 mld USD, na jaką to kwotę wycenili spółkę Snap Inc. inwestorzy podczas ostatniej prywatnej emisji akcji. Jeśli plany kalifornijskiej firmy się powiodą, to nawet ostatni nabywcy jej akcji mogą zarobić 100%.

Nieoficjalnie wiadomo, że na koordynatora oferty wybrano banki Morgan Stanley i Goldman Sachs, a w poszukiwaniu inwestorów pomogą JPMorgan Chase, Deutsche Bank AG, Allen & Co., Barclays oraz  Credit Suisse Group.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zapewne jeszcze w listopadzie czeka nas największy technologiczny debiut od trzech lat. 7 listopada 2013 roku akcje Twittera zadebiutowały na Nasdaqu, przynosząc oszałamiające 73% zysku. Jednak gwiazda Twittera szybko zaczęła gasnąć: cena akcji spadła z rekordowych 74,73 USD w grudniu 2013 do 17,31 USD na zamknięciu środowej sesji.

KK/Bloomberg

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~Kolega
A pamiętacie jeszcze takie dinozaury jak nasza klasa albo Allegro ??

Korzystanie z w/w jest obciachem i powodem wsród drwin wsród znajomych
~IPOptokach
Porównanie Snapchata do Twittera całkiem udane, zwłaszcza że ten drugi ostatnio cienko przędzie z powodu modelu biznesowego, który nie zapewnia zbyt dużych dochodów. Podobnie Groupon i inne cudowne wynalazki które potrafią być na szczycie jedynie ze względu na modę, a nie dobre wyniki.
~Tomasz
No i myślę, że na tym bańka pęknie.
Firma nic nie robi i na niczym nie zarabia.
Jest jeszcze gorsza niż facebook pod tym względem.
Znowu będzie okłamywanie inwestorów, że reklamy mają jakiś wpływ na użytkownika.
~cos
A co ten snapchat produkuje ?
~obserwator
Snapchat jest to aplikacja mobilna dostępna na urządzenia z systemami operacyjnymi Android oraz iOS pozwalająca wysyłać filmy trwające maksymalnie 10 sekund[2], a także zdjęcia wraz z podpisami

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki