REKLAMA

Skiba: Ustawa o REIT-ach wejdzie w życie od początku 2019 roku

2018-06-21 12:43
publikacja
2018-06-21 12:43

Ustawa o REIT-ach wejdzie w życie od 1 stycznia 2019 roku - powiedział w trakcie Forum Dialogu Mieszkaniowego wiceminister finansów Leszek Skiba. Ustawa będzie dotyczyła tylko rynku mieszkaniowego.

fot. / / YAY Foto

Jak przypomniał wiceminister, projekt "Mieszkanie Plus" oparty jest o finansowanie prywatne. "Kołem zamachowym gospodarki muszą być te środki, które są". "Jest bardzo dużo oszczędności niewykorzystanych i ustawa o REIT-ach ma pozwolić wykorzystać te wszystkie pieniądze".

"Ustawa o REIT-ach wejdzie w życie od 1 stycznia 2019 roku" - podał Skiba. "Zaczynamy z funduszami mieszkaniowymi" - powiedział i dodał, że trwa dyskusja o tym, czy wprowadzać REIT-y komercyjne. "Zobaczymy, jak zadziałają REIT-Y mieszkaniowe i wtedy podejmiemy decyzje" - powiedział.

W Warszawie na PGE Narodowym trwa Forum Dialogu Mieszkaniowego. Ma ono zainicjować ogólnopolską debatę na temat rozwoju rynku mieszkaniowego w Polsce.

Organizatorami Forum Dialogu Mieszkaniowego są Bank Gospodarstwa Krajowego oraz BGK Nieruchomości, we współpracy z Radą Mieszkalnictwa, działającą przy Prezesie Rady Ministrów.(PAP)

autor: Mariusz Polit

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (1)

dodaj komentarz
nostsherlock
O to chodziło w REIT'ach żeby inwestować w nieruchomości komercyjne a nie w mieszkaniówkę, a rząd oczywiście jak zwykle wykazał się ignorancją i nawet nie zebrał podstawowych informacji na temat celowości ustawy.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki