REKLAMA

Biedronka się wycofała, skorzysta polska sieć. Niedzielna książka w pakiecie z zakupami

2022-09-21 09:50
publikacja
2022-09-21 09:50

"Na ochroniarza", "na placówkę pocztową", "wypożyczalnię sprzętu sportowego" czy "na czytelnię" - sklepy wykazują się kreatywnością i korzystają, z co rusz nowych sposobów na obejście zakazu handlu w niedziele. Do tego grona dołączyła polska sieć Topaz.

Biedronka się wycofała, skorzysta polska sieć. Niedzielna książka w pakiecie z zakupami
Biedronka się wycofała, skorzysta polska sieć. Niedzielna książka w pakiecie z zakupami
fot. Dragon Images / / Shutterstock

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że czytelnią otwartą w każdą niedzielę planuje zostać Biedronka, później pomysł ewoluował w stronę wypożyczalni książek. Na początku projektu siódmego dnia tygodnia miało funkcjonować 600 sklepów, ale z każdą następną niedzielą ich liczba sukcesywnie by się zwiększała. W ostatniej jednak chwili sieć wycofała się z pomysłu.

Z pomysłu skorzystała jednak inna sieć handlowa - polski Topaz. Jak poinformował na swojej stronie internetowej, w sierpniu powstał Klub Czytelnika Topaz - akcja edukacyjna (jak nazywa ją sklep) ma przyczynić się do rozpowszechnienia czytelnictwa w Polsce.

By móc skorzystać z tej oferty, najpierw trzeba wypełnić wniosek i otrzymać kartę członkowską klubu. Wypożyczenie jednej książki to koszt 1 zł - maksymalnie można wziąć ze sobą trzy książki na okres 30 dni.

Jak poinformował serwis wiadomoscihandlowe.pl, sieć nie planuje otwierać w niedziele wszystkich swoich sklepów, ale chce być gotowa do wdrożenia klubu na szerszą skalę, gdyby pomysł podchwycili na szerszą skalę konkurenci. Portal dotarł także do przygotowanych aneksów do umowy o pracę, z których wynika, że pracownicy będą zatrudnieni jako "kasjerzy-sprzedawcy w sklepie-klubie czytelnika". Mają się zajmować m.in. "profesjonalną obsługą członków klubu czytelnika" oraz "dokonywaniem cyklicznej inwentaryzacji książek". Na liście nowych obowiązków znalazło się również m.in. "wydawanie i przyjmowanie wniosków o przyjęcie do klubu czytelnika" oraz "udzielanie członkom klubu czytelnika wyczerpujących informacji stosownie do ich potrzeb i pytań z zakresu funkcjonowania klubu czytelnika".

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć! Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Pod koniec sierpnia minister Maląg zapowiedziała wzmożone kontrole sklepów przez Państwową Inspekcję Pracy, a także zaprosiła do rozmów przedstawicieli branży. – Ten dzień powinno się spędzać z rodziną. To czas dla rodziny, na modlitwę, a nie na spędzanie go w sklepie. O tym chcielibyśmy porozmawiać przy okrągłym stole – powiedziała.

DU

Źródło:
Tematy
Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Ile kosztuje kredyt firmowy na 100 tys. zł?

Komentarze (8)

dodaj komentarz
ministerprawdy
W postępowych Niemczech czy Austrii w sobotę po 13 już ciężko zrobić zakupy w markecie. Ci co tam pracują to też ludzie co mają prawo do niedzieli, rodziny czy pójścia do kościoła żeby pomodlić się o rozum i sumienie dla rządzących.
kimdzonk
kolejne brednie w tym Bankierze, ani biedronka nie miała zamiaru w niedzielę sklepów otwierać ani żaden topaz nie ma ... jedyne co tu się wypisuje to bicie piany
katzpodola
na tym polega żydowska strategia. Jątrzyć , jątrzyć i jeszcze raz jątrzyć
zenonn
siódmy dzień tygodnia to sobota,
niedziela to pierwszy dzień tygodnia, zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, przez które świat został stworzony na nowo.
pozhoga
Ano tak, co wiedzą np.Amerykanie - w ich kalendarzach tygodnie zwykle zaczynają się niedzielą.
samsza
Między postulowanym istnieniem boga (od zawsze) do Chrystusa, miał zajść fakt odejścia szatana od boga.
Świat nie przypomina doskonałego boga, materia "psuje się", dokładnie jakby od boga odeszła i poszła "własną drogą". W czym ci się świat (materia) zmieniła w porównaniu z pne ?
daniel_1
a od którego dnia liczone te dni?
Był kalendarz wtedy?
daniel_1 odpowiada samsza
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zapasc-psychiatrii-dzieciecej-Kilkadziesiat-zlotych-za-minute-i-dlugie-kolejki-8409202.html

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki