REKLAMA

Biedronki jednak były zamknięte w niedzielę, choć część sklepów stała się bibliotekami

2022-08-08 10:08
publikacja
2022-08-08 10:08

Biedronka wycofała się w ostatniej chwili z decyzji o otworzeniu swoich sklepów w niedzielę niehandlową, choć do części z nich trafiły już książki i materiały promocyjne, a do internetu wypłynął regulamin całej akcji. Sieć planowała uruchomić swoje placówki dzięki „Dziecięcej Bibliotece Biedronki”.

Biedronki jednak były zamknięte w niedzielę, choć część sklepów stała się bibliotekami
Biedronki jednak były zamknięte w niedzielę, choć część sklepów stała się bibliotekami
/ Biedronka

Po wielu sygnałach ze strony mediów, polityków i samych pracowników, Biedronka zdecydowała w ostatniej chwili zrezygnować z kontrowersyjnego pomysłu otworzenia swoich sklepów w niedziele niehandlowe przy wykorzystaniu „nowej furtki na czytelnię”. O zmianie podejścia sieci poinformował na swoim koncie w serwisie Facebook Alfred Bujara, przewodniczący krajowej sekcji handlu NZSS „Solidarność”.

Decyzja Biedronki wydaje się być podyktowana presją, jaką na sieć wywarli pracownicy. Wielu z nich nie ukrywało rozczarowania podejściem pracodawcy i zapowiadało akcje protestacyjne. Przedstawiciele Jeronimi Martins Polska nie zabrali głosu w tej sprawie, lecz jak wynika z ustaleń portalu wiadomoscihandlowe.pl, proces otworzenia sklepów w niedziele był już bliski powodzenia.

Dziennikarze serwisu dotarli do materiałów promocyjnych, które zapowiadały nową akcję sieci – „Dziecięcą Bibliotekę Biedronki”. Do internetu trafił nawet 20. stronnicowy regulamin, który dokładnie opisywał działanie nowej usługi. Opisywał, ponieważ został on już usunięty ze strony Biedronki.

Z jego treści wynika, że „Dziecięca Biblioteka Biedronki” ma umożliwić klientom wypożyczenie książki siedem dni w tygodniu, w godzinach działania sklepów. Każdy kto będzie chciał z niej skorzystać, musi posiadać karę lojalnościową „Moja Biedronka”, a koszt wypożyczenia wynosić będzie 3 zł, który sieć zwraca po oddanie książki w formie voucheru.

Do sklepów też trafiły książki i materiały promocyjne z logo nowej akcji. W regulaminie znajdowały się również adresy 600. sklepów, które mają umożliwić wypożyczenie książki, czyli de facto miały zostać otworzone w niedziele.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze czy Biedronka całkowicie zrezygnowała z pomysłu działania w niedziele niehandlowe, czy tylko przeniosła jego realizację w czasie.

AB

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (4)

dodaj komentarz
inwestor.pl
Związkowcy zastraszyli sklepy.
ehud
Czy Alfred Bujara, przewodniczący krajowej sekcji handlu solidarki, to kolejny Żymianin ukraińskiego pochodzenia na ciepłym stołku?
xiven
to zabawne że współczesna cywilizacja wciąż opiera się na prawie, które jest wynalazkiem tak starym jak koło
daniel2500
Na szczęście nowe pokolenia już w większości nie przyjmuje tych bajek, tak więc to kwestia czasu zanim świat całkowicie się obudzi.

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki