REKLAMA

Seniorka oszukana metodą "na wnuczka", straciła 300 tys. zł

2023-08-25 14:11
publikacja
2023-08-25 14:11

300 tys. zł straciła 79-letnia gdańszczanka, która została oszukana w połowie lipca metodą "na wnuczka". Kobieta dopiero w tym tygodniu dowiedziała się, że przekazała gotówkę oszustom, bo prawdziwy wnuczek wrócił z wakacji.

Seniorka oszukana metodą "na wnuczka", straciła 300 tys. zł
Seniorka oszukana metodą "na wnuczka", straciła 300 tys. zł
fot. De Visu / / Shutterstock

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Mariusz Chrzanowski powiedział PAP, że 79-latka w środę zgłosiła się na policję w Śródmieściu, bo dopiero teraz zorientowała się, że została oszukana.

Do oszustwa doszło w połowie lipca. Do kobiety dzwonił mężczyzna informując, że jej bliski spowodował wypadek i trzeba zapłacić za wynajęcie prawnika i uniknięcie aresztowania, bo wnuczek potrącił kobietę w ciąży. Kobieta w dwóch transzach przekazała łącznie 300 tys. zł swoich oszczędności.

"W środę kobieta dowiedziała się o oszustwie, bo prawdziwy wnuk kobiety wrócił z wakacji za granicą i powiedział, że nie miał żadnego wypadku" - dodał Chrzanowski.

Policja ostrzega przed podobnymi oszustwami. Należy pamiętać, żeby nie przekazywać pieniędzy obcym osobom i nie przelewać gotówki na wskazane konta. "Gdy nie mamy pewności, że dzwonią oszuści, należy poradzić się rodziny, znajomych, bądź po prostu zadzwonić na nr 112" - tłumaczy gdański funkcjonariusz.

Autor: Krzysztof Wójcik

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (7)

dodaj komentarz
monuz
Żadne informowanie babć o metodzie na wnuczka ostatecznie nie pomoże, bo ludzie z demencją i tak o tym zapominają.
kristoff80
Na 300 tysięcy to i prawdziwy wnusio chętnie by babcię pociągnął. Ja bym go jednak dokładnie sprawdził. Nie ma jak zrobić babcię na wnusia, będąc prawdziwym wnusiem, a potem będąc pewnym, że jest się poza podejrzeniem.
daniel_1
Seniorka zamiast interesować się losem ciężarnej kobiety, którą potrącił wnuczek, to próbuje pomóc temu nicponiowi aby uniknął kary i nie poniósł konsekwencji swego haniebnego czynu!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
kozub
Metoda na Obajtka okazała się skuteczniejsza. W ciągu 3 m-cy orżnął rodaków na kilka miliardów. Ciekawe, że nikt go nie ściga!
peluquero
O jest wielu seniorów oszukiwanych znacznie bardziej wysublimowanymi metodami, np. na inflację xD
newsman
niewdziecznosc wnukow nie zna granic..

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki