REKLAMA

SOKiK potwierdził decyzję UOKiK ws. nałożenia kar na sieci fitness

2022-12-07 10:36, akt.2022-12-07 13:34
publikacja
2022-12-07 10:36
aktualizacja
2022-12-07 13:34

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał wyrok, w którym potwierdził ustalenia prezesa UOKiK o porozumieniu największych sieci fitness ograniczającym konkurencję. Sąd oddalił odwołania dwóch spółek i jednego menadżera - podał w środę UOKiK. Benefit Systems podał, że wyrok SOKiK nie dotyczył spółki.

SOKiK potwierdził decyzję UOKiK ws. nałożenia kar na sieci fitness
SOKiK potwierdził decyzję UOKiK ws. nałożenia kar na sieci fitness
fot. VGstockstudio / / Shutterstock

"Wyrok sądu potwierdza naszą decyzję i ustalenia, że mieliśmy do czynienia z porozumieniem ograniczającym konkurencję" - napisał prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Benefit Systems poinformował PAP Biznes, że wyrok nie dotyczył spółki.

"Obecny wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczy innych uczestników postępowania, w którym stroną jest Spółka Benefit Systems" - napisał w komentarzu Benefit Systems.

"W przypadku Benefit Systems nie został wydany wyrok przez SOKiK, gdyż złożone przez Spółkę odwołanie od decyzji Prezesa UOKiK otrzymanej w styczniu 2021 roku nie zostało jeszcze merytorycznie rozpatrzone" - dodał.

W styczniu 2021 roku UOKiK informował, że nałożył kary w łącznej wysokości ponad 32 mln zł na największe sieci fitness, w tym spółkę Benefit Systems za porozumienie ograniczające konkurencję – podział rynku. Prezes UOKiK ukarał również 6 menadżerów bezpośrednio zaangażowanych w porozumienie sankcjami w wysokości prawie 800 tys. zł.

Najwyższą otrzymała wówczas spółka Benefit Systems i wyniosła ona ponad 26 mln zł. (PAP Biznes)

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
sterl
Kiedy ukarze Orlen? i nakarze obniżenie cen?

Powiązane: UOKiK karze nieuczciwe firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki