REKLAMA

Rusza szczyt G7 w Bawarii z udziałem prezydentów Bidena i Zełenskiego

2022-06-26 06:16
publikacja
2022-06-26 06:16
Rusza szczyt G7 w Bawarii z udziałem prezydentów Bidena i Zełenskiego
Rusza szczyt G7 w Bawarii z udziałem prezydentów Bidena i Zełenskiego
/ DDP

Niemcy, które z początkiem bieżącego roku objęły przewodnictwo w grupie G7, są gospodarzem tegorocznego spotkania szefów państw i rządów G7. Szczyt odbędzie się w dniach 26-28 czerwca w zamku Elmau w Alpach Bawarskich. Wśród gości znajdą się m.in. prezydenci USA i Ukrainy. Oczekiwania wobec szefów państw – w obliczu rosyjskiej agresji w Ukrainie, zagrożenia głodem i globalnym ociepleniem - są w tym roku szczególnie wysokie.

Szefowie państw G7, którzy zapowiedzieli swój udział w zbliżającym się spotkaniu, to pełniący obowiązki gospodarza kanclerz Niemiec Olaf Scholz, prezydent Francji Emmanuel Macron, premierzy Włoch (Mario Draghi), Japonii (Fumio Kishida), Wielkiej Brytanii (Boris Johnson), Kanady (Justin Trudeau), a także prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden.

Do udziału w szczycie zaproszeni zostali ponadto prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oraz szefowie rządów Indii, RPA, Senegalu, Indonezji i Argentyny.

„Nie ma wątpliwości, że szczyt G7 pod niemiecką prezydencją ma w tym roku szczególnie ważną i odpowiedzialną rolę, nie tylko w związku z rosyjską agresją na Ukrainę, która znalazła się w centrum agendy” – skomentował rzecznik niemieckiego rządu. „Wojna ta jednak nie może spowodować, że G7 zlekceważy swoją odpowiedzialność za globalne wyzwania, takie jak kryzys klimatyczny czy pandemia. Wręcz przeciwnie: wiele celów, które postawiliśmy sobie na początku roku, staje się jeszcze pilniejsze, biorąc pod uwagę zmienioną sytuację na świecie” – podkreślił rzecznik.

Wojna w Ukrainie, pandemia koronawirusa i zmiany klimatyczne związane z suszami zwiększają globalne zagrożenie głodem.

„Jak na ironię, Ukraina i Rosja są największymi eksporterami pszenicy na świecie, które do tej pory pokrywały prawie jedną trzecią światowego popytu. Według ONZ 1,4 miliarda ludzi na całym świecie może stanąć w obliczu niedoboru żywności, ponieważ Rosja blokuje ukraińskie porty, a tym samym eksport produktów rolnych przez Morze Czarne” – komentuje portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).

Światowe bezpieczeństwo żywnościowe to jeden z głównych, ambitnych tematów tegorocznego szczytu. Szefowie G7 chcą też rozmawiać o zwalczaniu przyszłych pandemii, kryzysie klimatycznym, promowaniu międzynarodowej współpracy gospodarczej i społecznej na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Polityków zbierających się na zamku Elmau będzie chronić ponad 18 tys. funkcjonariuszy, a teren wokół zamku został ogrodzony specjalną barierą. PAP)

mszu/ jar/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (21)

dodaj komentarz
anty12
Otworze niedługo lodówkę i wyskoczy Żeleński - mieszanka pierwszego płaczka ukraińskiego z mieszanką kiczowatego bohatera i zbawiciela całego świata, bo przecież on walczy za cały świat i nikt mu nie chce pomóc. Beatyfikuja go.
tecdswv4t
Jednym z powodów, dla których rosyjskie media zostały całkowicie zablokowane na Zachodzie, wraz z bezprecedensową kontrolą i cenzurą narracji wojennej na Ukrainie, jest fakt, że zachodnie rządy po prostu nie chcą, aby ich opinia publiczna wiedziała, że ​​świat się zmienia. Ignorancja może być błogością, prawdopodobnie w niektórych Jednym z powodów, dla których rosyjskie media zostały całkowicie zablokowane na Zachodzie, wraz z bezprecedensową kontrolą i cenzurą narracji wojennej na Ukrainie, jest fakt, że zachodnie rządy po prostu nie chcą, aby ich opinia publiczna wiedziała, że ​​świat się zmienia. Ignorancja może być błogością, prawdopodobnie w niektórych sytuacjach, ale nie w tym przypadku. W tym przypadku ignorancja może być katastrofalna, ponieważ zachodnim odbiorcom odmawia się dostępu do informacji o krytycznej sytuacji, która ma na nich głęboki wpływ i z pewnością wpłynie na geopolitykę świata na przyszłe pokolenia. Rosnąca inflacja, zbliżająca się globalna recesja, pogłębiający się kryzys uchodźczy, pogłębiający się kryzys braku żywności i wiele więcej to rodzaje wyzwań, które wymagają otwartej i przejrzystej dyskusji na temat sytuacji na Ukrainie, rywalizacji NATO-Rosja oraz odpowiedzialności Zachodu w trwającej wojnie.
endes
Dokładnie tak… szkoda tylko ze zmanipulowani ludzie nie mają kompletnie wiedzy… poza tekewizornią pełną kłamstw i propagandy… do tego stopnia pełną, że każdego kto nie przyjmuje zakłamanej narracji bezczelnie śmią wyzywać od onuc… ale czas zapłaty przyjdzie.
darius19
obserwuje niesamowita aktywnosc propagandzistow od Putina. Zaden nie napisze o prawdziwej przyczynie. Nie trzeba byc "kreatywnym" zeby widziec, ze przyczyna problemow jest Rosja Putina. Bandycki kraj Rosja.
darius19
to Rosja napadla na Ukraine - A Nie Odwrotnie. To Rosja bandycko napada na slabszych sasiadow. To nie Ukraina niszczy Rosje - ale odwrotnie. Reszta teorii, wytlumaczen, wskazan winnych - to ruska propaganda
tecdswv4t
Masz prawdziwą przyczynę: „Począwszy od 2014 roku, po wznieceniu majdanu przez zachód, Stany Zjednoczone zaczęły otwarcie, a nie potajemnie, dążyć do integracji Ukrainy z dowództwem wojskowym NATO, wysyłając ciężkie uzbrojenie i przystępując do ćwiczeń wojskowych, szkoleń wojskowych i nie było to tajemnicą. USA będąc na miejscu Masz prawdziwą przyczynę: „Począwszy od 2014 roku, po wznieceniu majdanu przez zachód, Stany Zjednoczone zaczęły otwarcie, a nie potajemnie, dążyć do integracji Ukrainy z dowództwem wojskowym NATO, wysyłając ciężkie uzbrojenie i przystępując do ćwiczeń wojskowych, szkoleń wojskowych i nie było to tajemnicą. USA będąc na miejscu Rosji postąpiłyby znacznie ostrzej (powołałyby jakąś koalicję) jak w napadach na Irak Libię Syrię. A my jak pieski u ich boku mało z durnoty nie za brązowiliśmy galoty ze szczęścia. To tak w skrócie.
endes odpowiada tecdswv4t
Szkoda przytaczać fakty…. darius to zaczadzony propagandzista… może za kilka lat dotrą do niego prawdziwe informacje.
tecdswv4t
„Począwszy od 2014 roku, po powstaniu na Majdanie, Stany Zjednoczone zaczęły otwarcie, a nie potajemnie, dążyć do integracji Ukrainy z dowództwem wojskowym NATO, wysyłając ciężkie uzbrojenie i przystępując do ćwiczeń wojskowych, szkoleń wojskowych i nie było to tajemnicą. ,
tecdswv4t
Tak więc, jeśli Putin wygłasza przemówienie do Rosjan z wszelkiego rodzaju dziwacznymi twierdzeniami na temat Piotra Wielkiego i tak dalej, to widać to na pierwszych stronach. Jeśli Rosjanie złożą ofertę negocjacji, nie możesz jej znaleźć. To jest stłumione. Nie możesz wiedzieć, co mówią. Nigdy nie widziałem takiego poziomu cenzury”.
tecdswv4t
Gimbaza zaczyna myśleć, że zachód jest tajnym agentem KGB. Wszystko, co robią, wzmacnia Rosję.!!!

Powiązane: Szczyt G7

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki