Rosyjski minister: Ludzie dziękują nam za sankcje

W całej Rosji ludzie dziękują nam za sankcje - twierdzi rosyjski minister rolnictwa. Aleksander Tkaczow przekonuje również, że jakość rodzimych towarów znacznie przewyższa jakość zachodnich produktów.

Minister przekonuje, że jakość rodzimych towarów znacznie przewyższa jakość zachodnich produktów
Minister przekonuje, że jakość rodzimych towarów znacznie przewyższa jakość zachodnich produktów (fot. SERGEI KARPUKHIN / FORUM)

Cytowany przez portal Gazieta.ru rosyjski minister nazwał sankcje oknem na możliwości. Przypominając, że embargo na zachodnie produkty spożywcze było trudną decyzją polityczną zapewnił, że jednak się opłacało.

W całym kraju, gdy spotykam się z ludźmi, wszędzie jestem proszony o przekazanie podziękowań naszemu prezydentowi - powiedział Aleksander Tkaczow. Oświadczył także, że w każdym zakątku Rosji widoczne są pozytywne rezultaty antysankcji, szczególnie - jak się wyraził - na sklepowych półkach. Zajmujemy wszystkie miejsca w małych i dużych sklepach, a i jakością też się wyróżniamy - dodał rosyjski minister.

Tymczasem z sondaży opinii publicznej wynika coś zupełnie innego. Rosjanie skarżą się na coraz gorszą jakość towarów, drożyznę i brak niektórych produktów. Nawet analitycy rządowi uznali, że na przykład na rynku warzyw i owoców nie udało się wypełnić luki po towarach z Polski, a na rynku ryb nie zastąpiono wcześniejszego importu z Norwegii.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/em/wk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 12 ~BUREK

Fajni ci Rosjanie za Stalina szli milionami do obozów , zsyłek niewolniczej pracy do śmierci a darzyli go fanatycznym uwielbieniem . Teraz ledwo chleb cebula i ogórki i są bardzo wdzięczni .
Putin wytresował swój naród . Z drugiej strony dziękują za to co mają , bo zawsze może być gorzej .

! Odpowiedz
10 2 ~hehe

wstaw w zamian za słowa Putin i Stalin słowa Pan Kartofel a zamiast Rosjanie Polacy i bedziesz miał wypisz wymaluj swoja wyśnioną i wymarzoną III RP

! Odpowiedz
3 11 ~opsa

Pycha kroczy przed upadkiem. Jak macie tyle produktów, to dlaczego Putin błaga Łukaszenkę o eksport białoruskiej żywności... A jak będzie wyglądał ten eksport białoruski, to można zobaczyć w pierwszym lepszym białoruskim sklepie, wszędzie polska żywność :)

! Odpowiedz
14 7 ~majka

Glupie niemerytoryczne komenty... Po sankcjach RosFed olewa prosty import, stala sie eksporterem pszenicy +48 %, zamówienia na bron po Syrii +148%, rozwój wlasnego sadownictwa, rolnictwa, wprowadzenie kart platniczych Mir, caly swiat jezdzi do Putina - oprócz "obrazonych z UE" ITD... Sa jeszcze w Polsce naiwni, myslacy ze "mienso, japka i cydr" wysokiej polskiej technologii - Rosjanie niczym nie zastapia.. I znowu "szczal w kolano" polskojezycznych.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 9 ~qra

Nie ma jak ruska propaganda. Jedynie Newsweek im dorównuje ale to już jest niemiecka propaganda...

! Odpowiedz
7 2 ~franek

Misiu,wierz czy nie ale Ci napisze ze prawie caly przemysl amerykanski zostal przeniesiony do Chin.A NASA lata w kosmos na rosyjskich trakietach mimo embarga.Przeciez jestesmy wszyscy kapitalistami i kazdy liczy dulary.Nieprawdaz?
http://www.space.com/26551-us-military-launches-russian-rocket-engines.html
Cytat z 2014 :US Too Dependent on Russian Rocket Engines, Experts Tell Lawmakers

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 10 ~zbig odpowiada ~franek

tylko te PKB Rosji coś koło 7% USA. No i jeszcze średnia długość życia coś koło 55 lat, w USA i Europie powyżej 80 lat. Ale u was jest przecież raj.

! Odpowiedz
2 7 ~pmaciej7 odpowiada ~franek

Kłamiesz. Lata na rosyjskich sinikach (a raczej finansowanych przez USA, robionych wg rosyjskich planów) i to dlatego, że taniej a dwa, żeby dac moczymordom zajęcie, żeby nie sprzedali technologii Korei Płn.
Ot, cała tajemnica "supertechnologii" pijaczyn znad Wołgi.

! Odpowiedz
1 3 ~franek odpowiada ~zbig

Widzisz dobitnie ze pijaczek Borys Jecyn okrzykniety najwiekszym demokrata Rosjii ,ani Chicago Boys z Jabloka nie mogli przeluzyc zycia mieszkancom Rosji do 2000.Do przedluzenia zycia Rosjan nie przyczynil się dekret Jelcyna,ze byli bojownicy z Afganistanu mogą bez cla sprowadzc spirytus z np.Holandii. Tacy dozywali max45.Wielu specow od importu poleglo.Jak za prochibicji w USA.Nastepnie wylonil się magnat Chodorkowski niczym AlCapone.Lansowany przez panow wyznania handlowego jak Gusinski,Bierezowski ,po prostu przegral.Zabijanie czlonkow administarcji ,tj gubernatorow jest zwyklym zabojstwem jak to było z Vladimir Petukhov.
Interesujacym przykladem był proces Bierezowskiego contra Abramowicz w Londynie.Bierezwski ten filantrop,sponsor Pomaranczowej Rewolucji na Ukrainie po prostu przegral .Wtedy sad dowiedzial się jak przebiegala prywatyzacja w Rosji. Pozniej z braku kasy po prostu powiesil się na klamce w swojej posiadlosci w Acot. A może jak to nazywal oszukany Solzenicyn prywatyzacje ala Balcerowicz jako przechwytyzacje.Zaden dziennikarz nie cytuje obecnie Wielkiego decydenta po powrocie do Rosji.Jak widzisz odrobilem prace domowa na temat Rosji.A Ty ja odrobiles?Podasz jakiekolwiek dane?Przyklady,data,abysmy nawiazali rownozedny dialog?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~franek odpowiada ~pmaciej7

To znaczy ze sklamale cytujac http://www.space.com/26551-us-military-launches-russian-rocket-engines.html ze NSA program opiera sie na silnikach rakietowych z Rosji???
A propos Koreji Polnocnej.Ile razy Korea Polnocna przeprowadzila manewry u wybrzerzy USA? A ile razy samoloty USA symulowaly bobardowanie Koreji Polnocnej?
P. Donal Rumsfeld bedac dyrektorem firmy ABB z Szwajcarji osobiscie sprzedal reaktory atomowe Koreji Polnocnej.Zaprzeczysz czy potwierdzisz??https://www.theguardian.com/world/2003/may/09/nuclear.northkorea
Mr Rumsfeld was a non-executive director of ABB, a European engineering giant based in Zurich, when it won a $200m (£125m) contract to provide the design and key components for the reactors. The current defence secretary sat on the board from 1990 to 2001, earning $190,000 a year. He left to join the Bush administration.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil