Putin: W raportach USA o ingerencji Rosji w wybory nie ma konkretów

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w piątek, że w raportach amerykańskich dotyczących domniemanej ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA nie ma żadnych konkretów, a są jedynie "przypuszczenia i wnioski na podstawie przypuszczeń".

(fot. Alexei Nikolsky / FORUM)

Komentując zarzuty wobec Rosji dotyczące takiej ingerencji, Putin oświadczył, że jest to próba przerzucenia odpowiedzialności na stronę, która nie jest winna.

Ocenił, że w trakcie wyborów w USA "ekipa Trumpa okazała się bardziej skuteczna", natomiast druga ekipa nie chce przyznać się do błędu. "Łatwiej powiedzieć, że Rosja jest winna" - oświadczył Putin, dodając, że "przypomina mu to antysemityzm".

"Nie sądzić Trumpa z powodu wyjścia z porozumienia klimatycznego"

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w piątek, że nie należy sądzić prezydenta USA Donalda Trumpa za decyzję o wycofaniu się z paryskiego porozumienia klimatycznego, chociaż - jak ocenił - Trump nie musiał podejmować takiej decyzji.

Putin podczas obrad Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu zaznaczył, że porozumienie jest dokumentem ramowym i że zacznie obowiązywać od 2021 roku. "Tak więc jeszcze mamy czas; jeśli wszyscy będziemy konstruktywnie pracować, możemy jeszcze się porozumieć" - powiedział.

Rosja - przypomniał - nie ratyfikowała jeszcze porozumienia. Mówiąc o powodach, dla których tego nie uczyniła, wymienił m.in. to, że chce ona poczekać, aż sformułowane zostaną pewne "czysto techniczne, ale ważne sprawy".

Rosja podpisała porozumienie paryskie razem z innymi państwami w 2015 roku. W zeszłym roku zapowiadała, że kroki w kierunku ratyfikacji zostaną podjęte w latach 2019-20.

Prezydent Donald Trump ogłosił w czwartek, że Stany Zjednoczone wycofają się z paryskiego porozumienia klimatycznego, co jest spełnieniem jego obietnicy, że będzie przedkładał interesy amerykańskich pracowników i konsumentów nad inne.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ jo/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~em

dziwnie zainteresowany, a ostatnia wypowiedz o hakerach patriotach to już wogole śmiech. ten człowiek jest niepoważny

! Odpowiedz
0 1 ~SZ

Ale Putin nie mowi NIE na oskarzenia o ingerencje w wybory. Mowi , ze w raportach nie ma konktetow.

! Odpowiedz
1 0 ~Lol

Nie no jasna sprawa... A rzekome zdjęcia satelitarne z czołgami rusów co wjechały na Ukrainę to były screenshoty z gry komputerowej.

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,1% X 2017
PKB rdr 4,7% III kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,6% X 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 574,35 zł X 2017
Produkcja przemysłowa rdr 12,3% X 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl