REKLAMA

Przedszkole w Sejmie. Hołownia rozesłał pytania do klubów

2023-12-05 14:31
publikacja
2023-12-05 14:31

- Chcielibyśmy zorganizować opiekę dla dzieci posłów i posłanek w dniach posiedzeń Sejmu, wtedy, kiedy pracują komisje - powiedział we wtorek na konferencji prasowej marszałek Sejmu Szymon Hołownia. - Chciałbym, żeby Sejm był miejscem, do którego rodzice mogą przychodzić z dziećmi - dodał.

Przedszkole w Sejmie. Hołownia rozesłał pytania do klubów
Przedszkole w Sejmie. Hołownia rozesłał pytania do klubów
fot. Mateusz Wlodarczyk / / FORUM

Marszałek Hołownia przekazał na konferencji prasowej, że chciałby zorganizować w Sejmie opiekę nad dziećmi posłów, posłanek, pracowników Sejmu w dniach posiedzeń izby niższej.

"Poprosiłem ministra Jacka Cichockiego (szef Kancelarii Sejmu - PAP), żeby rozesłał pytanie do klubów parlamentarnych, zapytamy też pracowników, zobaczymy, jaka jest skala, bo chcielibyśmy pomyśleć nad organizacją opieki nad dziećmi posłów i posłanek w dniach posiedzeń, w dniach bezpośrednio poprzedzających, wtedy, kiedy pracują komisje. Myślę, że jesteśmy w stanie taki rodzaj tymczasowego przedszkola posiedzeniowego, takiego klubiku dziecięcego, zorganizować na poziomie żłobka i na poziomie przedszkola" - powiedział Hołownia.

"Sam jestem ojcem, moja żona też pracuje, wiem, jak czasami jest bardzo trudno spiąć godziny pracy opiekunki z godzinami pracy żłobka, przedszkola, czasami wypadają jakieś choroby. Myślę, że powinniśmy być na to otwarci. Myślę, że to miejsce na tym zyska, jeżeli będziemy sobie stale przypominali, dla kogo to robimy" - podkreślił.

Jak mówił, "takie pytanie zostanie rozesłane w najbliższych dniach do klubów, do koła". "Zobaczymy, jakie jest zainteresowanie, ile posłanek, posłów zgłasza takie zainteresowanie i będziemy próbowali zorganizować taką opiekę, żeby można było spokojnie głosować, skupić się na pracy, wtedy ktoś kompetentny będzie się dzieckiem zajmował, będzie mogło spokojnie spędzić czas z rówieśnikami" - powiedział.

"Jeżeli zainteresowanie wśród posłów będzie duże i okaże się, że jest zainteresowanie również wśród pracowników Kancelarii, którzy tu czasami do późna muszą siedzieć, to będziemy się zastanawiali nad rozwinięciem tego projektu" - zapowiedział marszałek Sejmu.

"Chciałbym, żeby ten Sejm był miejscem, do którego rodzice po prostu mogą przychodzić z dziećmi i który jest przyjaznym miejscem również dla naszych pociech, dla nas wszystkich, którzy tutaj pracujemy, a nie jest to nic nadzwyczajnego, możemy się o to tutaj pokusić" - dodał. 

autor: Katarzyna Krzykowska, Karol Kostrzewa

ksi/ kos/ sdd/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (56)

dodaj komentarz
jenak
Kiedyś masy miały Lecha, teraz mają Szymcia.

Zainteresowanie mediów bardzo, ale to bardzo podobne.
serdeli1
W sejmowym przedszkolu:
"a teraz kochane dzieci pobawimy sie w rade nadzorczą".
"Krzysiu pamietaj nie dziel sie zabawkami z innymi dziećmi, to nieładnie".
"Kochane dzieci, pani sprzatajaca zostawila papierek na podlodze, w zwiazku z czym palec do góry kto jest za obnizeniem jej pensji! Za zaoszczedzone
W sejmowym przedszkolu:
"a teraz kochane dzieci pobawimy sie w rade nadzorczą".
"Krzysiu pamietaj nie dziel sie zabawkami z innymi dziećmi, to nieładnie".
"Kochane dzieci, pani sprzatajaca zostawila papierek na podlodze, w zwiazku z czym palec do góry kto jest za obnizeniem jej pensji! Za zaoszczedzone pieniadze kupimy sobie czekolady".
wiarus49
Cytat „bo chcielibyśmy pomyśleć nad organizacją opieki nad dziećmi posłów i posłanek” Panie Marszałku KONSTYTUCJA - Art. 96.1. Sejm składa się z 460 posłów. Proszę wyrażać się POPRAWNIE I PRZESTRZEGAĆ KONSTYTUCJI.
jenak
posłanka od posłańca

posełka od posła

Prawda, że od razu lepiej brzmi?
jenak
Też uważam za wskazane, aby do dużej populacji kredensów doszusowała populacja szesnastolatków i siedemnastolatków. A później powinny być uruchomione kolejne niższe pokłady, gdyby kredens nielojalnie się wykruszał.
aszkenazyjski
ciekawe te narzekania, przeciez to Wasze lustro.
po_co
Pan Hołownia zachowuje się jak błazen. PiS zszargał dobre imię wszystkich instytucji ale pan Hołownia udowadnia, że stanowisko Marszałka Sejmu można upodlić jeszcze bardziej niż zrobiła to pani Witek.

Rozumiem troskę o mamy i ojców, sam jestem tatą, natomiast pan Hołownia (przez oczywiste braki w wykształceniu) nie rozumie
Pan Hołownia zachowuje się jak błazen. PiS zszargał dobre imię wszystkich instytucji ale pan Hołownia udowadnia, że stanowisko Marszałka Sejmu można upodlić jeszcze bardziej niż zrobiła to pani Witek.

Rozumiem troskę o mamy i ojców, sam jestem tatą, natomiast pan Hołownia (przez oczywiste braki w wykształceniu) nie rozumie czym jest instytucja sejmu.
Posłowie nie spotykają się w pracy i dla zabawy, posłowie reprezentują interesy okręgów w których zostali wybrani, a w większej skali po prostu interesy swoich wyborców.

Jeżeli pani posłanka czy pan poseł, nie są zdolni wykonywać swoich obowiązków to powinni zrzec się mandatu.
Bycie posłem to duża odpowiedzialność i poważna służba, chwilowe rozproszenie może kosztować Polskę i Polaków naprawdę wiele co doskonale pokazują różnego rodzaju nieudane negocjacje na poziomie Polska - Unia Europejska.

Pan Hołownia chcę uczynić poselstwo "fajnym", chce zrobić "fajny" sejm, chce pokazać "fajnego" prezydenta który płacze, chce prowadzić "fajne" dyskusje - niestety pan Hołownia nie rozumie powagi swojego stanowiska.
To jest straszne bo ta osoba nie tylko współtworzy przyszłość Polski ale również zyskuje poklask dla swojej "fajności".

Niestety to co dobrze się sprzedaje w telewizyjnym show, nie jest dobre dla przyszłości żadnego kraju. Robienie z siebie "fajnego" głupka to prosta droga do stania się marionetką w rękach tych polityków, którzy rozumieją czym się zajmują.
Za dwa lata takiego "fajnego" rządzenia możemy mieć wyluzowanych i opiekujących się dziećmi posłów, cieszącą się z tego faktu telewizję, radującą się młodzież i być może inną nazwę państwa jeżeli okaże się, że prześpimy moment stania się częścią republiki - nazwą dowolna.

Polska już miała "fajne" okresy w swojej historii tylko następowały po nich lata kiedy Polski nie było na mapie. Jednak wcześniej, przynajmniej władza, "fajnie" się bawiła.
bha
A co na prywatne nie stać?.za małe jeszcze dochody??.
tomek323
To jeszcze nic, będzie zdecydowanie śmieszniej, chociaż nie dla wszystkich...

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki