REKLAMA

Premiera "Green Hell" na konsole Xbox i PS na przełomie I i II kw. przyszłego roku

2020-09-22 13:44
publikacja
2020-09-22 13:44
Creepy Jar

Premiera gry "Green Hell" w wersji na konsole Xbox i Playstation prawdopodobnie odbędzie się na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2021 roku - podali przedstawiciele Creepy Jar, producenta gry. Zarząd spółki spodziewa się, że sprzedaż "Green Hell" wkrótce przekroczy 1,5 mln egzemplarzy. Firma kończy preprodukcję nowej gry o roboczym tytule "Chimera".

"Więcej czasu poświęciliśmy na 'Green Hell'. Spodziewaliśmy się, że z wersją co-op gra będzie sprzedawała się dobrze, ale nie liczyliśmy, że aż tak dobrze. Musieliśmy trochę zweryfikować nasze plany na przyszłość, stwierdziliśmy, że skoro 'Green Hell' tak dobrze się sprzedaje, to musimy nad nim więcej popracować" - powiedział prezes Krzysztof Kwiatek podczas prezentacji na GPW Innovation Day.

"Również rozmowy z wydawcami, to wszystko spowodowało, (...) przesunięcie naszych planów na przełom I i II kw. 2021 roku. Mamy działające wersje na obie konsole, ale jesteśmy przed optymalizacją, pracą która będzie się odbywała przez kilka kolejnych miesięcy" - dodał.

W kwietniu spółka podawała, że premiera gry na konsole Xbox i Playstation planowana jest na czwarty kwartał 2020 roku.

Przedstawiciele zarządu ocenili, że powstanie wersji gry również na konsole nowej generacji Xbox i Playstation jest "naturalne". Oba urządzenia mają zadebiutować w listopadzie.

Cena gry "Green Hell" w wersji na konsole ma być zbliżona lub nieco wyższa od ceny na komputery PC, która wynosi (w zależności od kraju) równowartość ok. 90 zł. Studio nie planuje w najbliższym czasie obniżać czasowo ceny gry na PC o więcej niż 25-30 proc., ponieważ - jak ocenił prezes - tytuł nadal sprzedaje się dobrze.

"Nie zakładamy do końca tego roku znaczącego wzrostu zniżek w stosunku do tego, co działo się do tej pory" - powiedział.

Jak podał Kwiatek, spółka spodziewa się, że "wkrótce" sprzedaż gry przekroczy 1,5 mln sztuk.

Pod koniec czerwca Creepy Jar podał, że poprzez platformę Steam sprzedaż brutto gry "Green Hell" przekroczyła 1 mln sztuk. Spółka poinformowała też, że według stanu na 24 czerwca lista graczy nadal oczekujących na zakup "Green Hell" przekroczyła 884 tys. osób. Sprzedaż gry mocno wzrosła w kwietniu, kiedy producent dodał do tytułu możliwość gry kooperacyjnej dla wielu graczy (z ang. co-op multiplayer).

Kwiatek poinformował, że premiera wersji "Green Hell" na konsolę Nintendo Switch to kwestia tygodni ("lada tydzień").

"Ustalaniem zajmuje się Forever Entertainment, który portuje grę i jest jednocześnie wydawcą. Forever rozmawia z Nintendo o tym, kiedy będzie najlepsze okno sprzedażowe. Z tego co wiemy od prezesa Forever, Nintendo wykazuje spore zainteresowanie 'Green Hell', więc szukają razem takiego momentu, żeby sprzedaż była jak najlepsza. Należy oczekiwać komunikatów ze strony Forever Entertainment z potwierdzeniem jakichkolwiek dat" - powiedział.

Trwa również produkcja wersji gry na urządzenia VR (wirtualna rzeczywistość), nad którą pracuje firma Incuvo.

"Kilka razy już widzieliśmy prace, bardzo nam się podoba jak to wygląda - to nie jest prosty port" - powiedział członek zarządu Krzysztof Sałek.

Spółka zbliża się do końca preprodukcji (prac przygotowawczych) nowej gry o tytule roboczym "Chimera".

"Testujemy mechaniki, które wyselekcjonowaliśmy jako wiodące. Pracujemy nad niedużym, wewnętrznym demem - ma ono dać nam godzinę grywalności, oczywiści takiej niezbliżonej nawet do finalnej wersji" - powiedział prezes.

Kwiatek dodał, że nad "Chimerą" pracuje obecnie połowa z 24 osób tworzących studio, a pozostali zajmują się dodatkami do gry "Green Hell". (PAP Biznes)

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki