REKLAMA

Premier opowie w Sejmie o walce z inflacją? Jest wniosek Lewicy

2022-05-18 12:33
publikacja
2022-05-18 12:33
Premier opowie w Sejmie o walce z inflacją? Jest wniosek Lewicy
Premier opowie w Sejmie o walce z inflacją? Jest wniosek Lewicy
/ Lewica

Lewica domaga się, by na posiedzeniu Sejmu w przyszłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki przedstawił informację, jaki rząd ma pomysł na to, aby zatrzymać galopujące ceny - poinformował wiceszef klubu Lewicy Krzysztof Śmiszek. Wniosek w tej sprawie skierowany został do marszałek Sejmu.

Przedstawiciele Lewicy na konferencji prasowej zorganizowanej przed jedną z warszawskich stacji benzynowych PKN Orlen, zwracali uwagę na wzrost cen paliw.

"Jeżeli ktoś dzisiaj pracuje 30 kilometrów od domu i nie może do tej pracy dojechać pociągiem lub autobusem i musi jechać samochodem, to miesięcznie na ten dojazd musi już zapłacić 1000 złotych" - powiedział dyrektor legislacyjny klubu Dariusz Standerski.

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus zarzucała prezesowi NBP Adamowi Glapińskiemu i prezesowi Orlenu Danielowi Obajtkowi, że to oni są odpowiedzialni za wzrost cen także produktów spożywczych, bo składają się na nie także koszty transportu. Scheuring-Wielgus wymieniła m.in. mąkę, masło i olej, których ceny znacznie wzrosły.

Poseł Śmiszek stwierdził, że zaplanowane na 25 i 26 maja posiedzenie Sejmu będzie dobrą okazją, aby premier powiedział, jaki ma pomysł na "powstrzymanie tego cenowego koszmaru". Poinformował o skierowaniu do marszałek Sejmu Elżbiety Witek wniosku w tej sprawie.

Według wiceszefa klubu Lewicy, szef rządu powinien w Sejmie powiedzieć "jaki polski rząd ma pomysł na to, aby zatrzymać galopujące ceny, jaki polski rząd ma pomysł na to, żeby zatrzymać inflację". "Bo te tłumaczenia, że inflacja jest skutkiem czynników zewnętrznych, tego już nikt nie kupuje" - stwierdził Śmiszek. Dodał, że "Polacy dobrze wiedzą, że dzisiaj to rząd ma wszystkie instrumenty w ręku, żeby zatrzymać ten koszmar cenowy i te galopujące ceny".

Rzecznik rządu Piotr Müller, pytany w środę przez portal wp.pl o rosnące ceny paliw na stacjach i widmo 8 zł za litr benzyny, zadeklarował, że rząd będzie "szukać rozwiązań, które będą prowadzić do zamrożenia cen". Zaznaczył, że gdyby nie tarcza antyinflacyjna, to cena byłaby jeszcze wyższa. Dodał, że wzrosty cen surowców energetycznych, w tym ropy i gazu, wynikają z działań Rosji, że "wojna w Ukrainie spowoduje kolejne wzrosty" i że w innych krajach paliwo również drożeje. Müller podkreślił, że większość z tych instrumentów w tarczy antyinflacyjnej, która obowiązuje do końca lipca, zostanie przedłużona. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ mok/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (2)

dodaj komentarz
krezus666
Ludzie muszą sobie uświadomić, że lewicowi eko-faszyści chcą wysokiej inflacji, wysokich cen paliw, drukowania pieniędzy na potęgę bo tylko wtedy uda się im zdestabilizować całą gospodarkę do takiego poziomu na którym niemożliwe jest centralne zarządzanie nią i wtedy cały na biało wchodzi elektroniczny paszport sanitarny wraz z dochodem Ludzie muszą sobie uświadomić, że lewicowi eko-faszyści chcą wysokiej inflacji, wysokich cen paliw, drukowania pieniędzy na potęgę bo tylko wtedy uda się im zdestabilizować całą gospodarkę do takiego poziomu na którym niemożliwe jest centralne zarządzanie nią i wtedy cały na biało wchodzi elektroniczny paszport sanitarny wraz z dochodem podstawowym.
mararok
500+ dobre ? darmowa kasa :) hehe jest mały haczyk... jak trzeba dać a nie ma z czego to trzeba dodrukować :) a jak się dodrukuje to się inflacje generuje
Ale skąd ludzie co głosują na rozdawaczy mają to wiedzieć jak w szkole to ich uczą pierdół jak recytacja wierszy, a prawdziwego życia i ogarniania go to już nie - tracisz lata
500+ dobre ? darmowa kasa :) hehe jest mały haczyk... jak trzeba dać a nie ma z czego to trzeba dodrukować :) a jak się dodrukuje to się inflacje generuje
Ale skąd ludzie co głosują na rozdawaczy mają to wiedzieć jak w szkole to ich uczą pierdół jak recytacja wierszy, a prawdziwego życia i ogarniania go to już nie - tracisz lata na przyswajanie wiedzy, która wcale Ci do szczęścia nie jest potrzebna

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki