Premier Norwegii: Imigranci muszą się dostosować do naszych zwyczajów

Premier Norwegii Erna Solberg nie zatrudniłaby u siebie kobiety w nikabie, czyli noszonej przez muzułmanki zasłonie zakrywającej całą głowę, poza oczami. Jak powiedziała norweskiej telewizji publicznej NRK, trzeba mieć możliwość stanięcia z twarzą w twarz ze swoim pracownikiem.

NRK przeprowadziła wywiad z Erną Solberg, która jest szefową współrządzącej Norwegią Partii Konserwatywnej, przy okazji konferencji na temat integracji imigrantów. Premier przyznała, że stroje muzułmańskie, takie jak nikab czy burka, to w jej kraju "pewien problem". Podkreśliła, że nie można nikomu zabraniać pokazywania swojej religijnej przynależności, także w pracy, jednak trzeba wyznaczyć pewne granice. Według Erny Solberg, kobiety noszące nikab demonstrują nie tylko swoją wiarę, ale także poglądy polityczne, rzucając tym samym wyzwanie norweskiemu społeczeństwu. "W czasie wolnym możesz nosić co chcesz, ale w pracy chcemy widzieć twoją twarz" - powiedziała szefowa norweskiego rządu.

Według NRK, zarówno premier Solberg, jak i minister do spraw imigracji i integracji Sylvi Listhaug z Partii Postępu zgadzają się, że imigranci są sami odpowiedzialni za to, by stać się częścią norweskiego społeczeństwa.

Przed konferencją na temat integracji imigrantów minister Listhaug napisała na Facebooku: "Ci, którzy przybywają do Norwegii, muszą się dostosować. Tutaj jemy wieprzowinę, pijemy alkohol i pokazujemy twarze. Trzeba postępować według wartości, praw i zasad, które obowiązują w Norwegii".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/nrk.no/dabr/mitro/

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Oko

I tu ma pani premier rację.Nie wolno pozwalać gościom.,by rządzili w naszym domu

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil