Premier: Chcemy rentę socjalną podnieść do poziomu renty minimalnej

Chcemy rentę socjalną podnieść do poziomu renty minimalnej; to jest koszt ok. 600 mln zł - powiedział w niedzielę w Łukowie premier Mateusz Morawiecki. "Osoby niepełnosprawne muszą mieć jak najszersze wsparcie i rząd PiS będzie do tego dążyć" - mówił.

(fot. Dawid Lasociński / FORUM)

Szef rządu mówił na niedzielnym spotkaniu z mieszkańcami Łukowa (woj. lubelskie), że zdaje sobie sprawę, jak głębokie są potrzeby osób niepełnosprawnych.

"Chociaż trzeba podkreślić, że nasz rząd, nasz obóz polityczny przeznaczył o miliard 100 milionów zł więcej niż nasi poprzednicy na wsparcie osób niepełnosprawnych" - mówił. "Renta socjalna, która przez cztery lata rządów naszych poprzedników podniesiona została łącznie o 68 zł, w ciągu jednego roku naszych rządów podniesiona została o prawie 100 zł. Jest tutaj wyraźna różnica" - dodał.

Podkreślił jednocześnie, że osoby niepełnosprawne muszą mieć jak najszersze wsparcie i rząd PiS będzie do tego dążyć.

"Chcemy rentę socjalną podnieść do poziomu renty minimalnej. To jest koszt ok. 600 mln zł, to jest dodatkowe przekazanie środków dla tych rodzin w wysokości 167 zł, żeby do poziomu renty minimalnej dojść" - oświadczył. (PAP)

autor: Aleksandra Rebelińska, Renata Chrzanowska

reb/ ren/ mhr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne