REKLAMA

Pracownicy TVP dostaną dodatek świąteczny. Jednak nie wszyscy i nie taki, na jaki liczyli

Katarzyna Wiązowska2023-11-29 11:05redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-11-29 11:05

Telewizja Polska planuje wypłacić pracownikom po 1,2 tys. zł na Boże Narodzenie. To mniej niż chcieli związkowcy, wnioskujący o 2 tys. zł. W dodatku świątecznego dodatku nie dostaną wszyscy pracownicy TVP – podał portal Wirtualnemedia.pl.

Pracownicy TVP dostaną dodatek świąteczny. Jednak nie wszyscy i nie taki, na jaki liczyli
Pracownicy TVP dostaną dodatek świąteczny. Jednak nie wszyscy i nie taki, na jaki liczyli
fot. Sebastian Gora Photo / / Shutterstock

Wszystkie związki zawodowe działające w TVP wnioskowały do władz spółki o dodatek bożonarodzeniowy w wysokości 2 tys. zł. Tymczasem zarząd Telewizji Polskiej zgodził się na wypłacenie go w wysokości 1,2 tys. zł na jednego pracownika. Okazało się też, że dodatkowych pieniędzy nie dostaną wszyscy zatrudnieni w spółce. Zdaniem „Solidarności” nadawca w ten sposób „kategoryzuje i dzieli pracowników” - podał portal Wirtualnemedia.pl.

Mniej pieniędzy na święta

Dwa tygodnie temu Związek Zawodowy Pracowników Twórczych i Technicznych TVP Wizja oraz Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Radia i Telewizji przekazały zarządowi spółki pismo, w którym powołując na poziom inflacji konsumenckiej z września (8,2 proc.) oraz „realnie wysokie koszty utrzymania”, wnioskowały o przyznanie świątecznego świadczenia pieniężnego.

Osobne pismo do władz Telewizji Polskiej, też z postulatem 2 tys. zł dodatku na Boże Narodzenie, skierowała działająca w firmie „Solidarność”. 

Telewizja Polska w wewnętrznym serwisie przekazała pracownikom, że dodatek bożonarodzeniowy ustalono na 1,2 tys. zł., co „Solidarność” uznała za jedynie częściowo spełnione oczekiwania. Była też zdumiona tym, że wykluczono z tego świadczenia, niektórych pracowników firmy, choć nie podała żadnych szczegółów na ten temat.

Rozczarowani pracownicy

„Trudno nam uznać, że świadczenie przyznawane przy okazji tak szczególnego święta, jakim jest Boże Narodzenie, może przyjąć formę, która kategoryzuje i dzieli pracowników. W okolicznościach święta, którego przesłaniem jest pojednanie i wzajemna solidarność, formuła świadczenia świątecznego, zawierająca wykluczenia, jest naszym zdaniem wypaczeniem idei przyznawania świadczeń świątecznych i w żaden sposób nie da się jej obronić, nie tylko pod względem finansowym, ale też czysto ludzkim” - dodali związkowcy.

Dodatek dla wybranych

Władze TVP nie przekazały odpowiedzi w sprawie dodatku świątecznego dwóm pozostałym organizacjom pracowniczym.

Jak powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl, Barbara Markowska-Wójcik, przewodnicząca „Wizji”, związkowcy są mocno rozczarowani. „Telewizja Polska to nie tylko kilkanaście czy kilkadziesiąt osób ze świecznika, tylko cała rzesza pracowników technicznych, pracowników realizacji studyjnej, dziennikarzy niemających nic wspólnego z pionem informacji. I oni zostali pokrzywdzeni: dla tamtych są miliony, a dla zwykłych ludzi nie ma pieniędzy” – podsumowała.

Źródło:
Katarzyna Wiązowska
Katarzyna Wiązowska
redaktor Bankier.pl

Dziennikarka prasowa i internetowa. Z wykształcenia ekonomistka, PR-owiec i psycholog komunikacji medialnej. Bliskie jej są tematy dotyczące rynku pracy, przedsiębiorczości i kreatywności. Lubi rozmawiać z ludźmi, poznawać ich historie, również biznesowe. Z pasji – kinomanka. Telefon: 501 208 998

Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (8)

dodaj komentarz
jkl777
A teraz program POSREDNIAK+
tomitomi
zaległe alimenty na kurskiego ?
bha
Zarząd też po 1200zł tak jak pracownicy?????.
prawnuk
ciekawe - nauczycielka po rozwodzie z dorosłymi dziećmi i pensją w okolicy 4000 zł netto - nie dostanie takich pieniędzy, bo jest zbyt bogata.....
kaka2002
dajcie Kłeczkowi to już będzie ostatni taki dodatek dla niego

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki