Powell uchylił furtkę do cięcia stóp? Pękło 3000 na S&P500

2019-07-10 15:15, akt.2019-07-10 15:55
publikacja
2019-07-10 15:15
aktualizacja
2019-07-10 15:55

„Gołębi” ton wystąpienia przewodniczącego Rezerwy Federalnej poprawił nastroje na rynkach akcji i osłabił dolara względem euro. W górę poszły też notowania złota. S&P500 ustanowił nowy rekord, po raz pierwszy w historii osiągając poziom 3 000 punktów.

/ fot. Al Drago / Reuters

- Nasz bazowy scenariusz zakłada utrzymanie solidnego wzrostu gospodarczego, mocny rynek pracy oraz inflację wracającą do 2-procentowego celu. Jednakże w ostatnich miesiącach wzrosła niepewność względem tej prognozy. W szczególności, wydaje się, że tempo wzrostu gospodarczego w niektórych krajach uległo spowolnieniu i ta słabość wpływa na gospodarkę USA – możemy przeczytać w oficjalnym zapisie wystąpienia, które Jerome Powell ma w czwartek wygłosić na forum komisji Izby Reprezentantów.

- Te obawy mogły przyczynić się do spadku nastrojów w biznesie obserwowanych w niektórych badaniach w ostatnim czasie i mogły być widoczne w nadchodzących danych – dodał szef Fedu. Powell powtórzył też formułkę znaną choćby z ostatniego komunikatu FOMC o tym, że Fed będzie „działał tak, aby utrzymać wzrost gospodarczy”.

Uczestnicy rynków finansowych zinterpretowali słowa Powella jako przygotowanie gruntu pod nadchodzącą obniżkę stopy funduszy federalnych. Rynek terminowy jest przekonany, że pierwsze cięcie stóp odbędzie się już na lipcowym posiedzeniu władz Rezerwy Federalnej (w dniach 30-31 lipca). W cenach jest cięcie o 25 pb.

/ Bankier.pl

Po publikacji zapisów Powella wyraźnie poprawiły się nastroje na giełdowych parkietach. O 15:50 S&P500 zwyżkował o 0,75%, po raz pierwszy przekraczając barierę 3 000 punktów. Poza niemieckim DAX-em wszystkie główne indeksy w Europie znalazły się na plusie. Włoski FTSE MIB notował wyraźną zwyżkę, rosnąc o 1,2%

/ Bankier.pl

Tracił za to dolar. Kurs EUR/USD podniósł się z 1,1220 do 1,1284. To pomogło dolarowym notowaniom złota, którego kurs zwyżkował o 0,75%, do 1 410,15 USD za uncję.

KK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
prs
"Od początku roku S&P500 urósł o blisko 19% i zaliczył najlepsze półrocze od ponad 20 lat"

To sie dzieje za Trumpa i to dopiero poczatek.

Mysle ze bedzie mega skok w gore.

Pomysleliscie co powiecie dzieciom i wnukom gdy spytaja co robiliscie podczas tak latwego dostepu do gotowki - jest jej
"Od początku roku S&P500 urósł o blisko 19% i zaliczył najlepsze półrocze od ponad 20 lat"

To sie dzieje za Trumpa i to dopiero poczatek.

Mysle ze bedzie mega skok w gore.

Pomysleliscie co powiecie dzieciom i wnukom gdy spytaja co robiliscie podczas tak latwego dostepu do gotowki - jest jej obecnie na rynku w cholere, prawie darmowa - i tak wielkiego wzrostu na gieldzie?..
open_mind
Strata czasu na słuchanie jęczenia Powella Dużo ględził o narzędziach jak jakiś „handlowiec z OBI”. W skrócie: Jest tak dobrze za zaczyna być niedobrze.
open_mind
On wyznał oficjalnie w swojej ewangelii że zrobi wszystko aby ta „iluzja stała się rzeczywistością”. W originale stoi że: „Słowo stało się ciałem”.
prs
Hmm...
3000..
Wyglada tak, moim skromnym zdaniem, bedzie duzy wzrost.
Mega wzrost.
To, co bylo do tej pory to male piwo.
Teraz zacznie sie nieprawdopodobny rajd..
open_mind
Tak wam napiszę: Świat doszedł do takiego zdegenerowania że bogacze obracają niewyobrażalnymi sumami kasy. Są wprost niedotykalni np. (Jeffrey Epstein) I są ponad prawem. Mogą posiadać wszystko czego zapragną. Na myśl o posiadaniu złota wprost się brzydzą aby babrać się w tak tanim i powszechnie dostępnym metalu.Tak wam napiszę: Świat doszedł do takiego zdegenerowania że bogacze obracają niewyobrażalnymi sumami kasy. Są wprost niedotykalni np. (Jeffrey Epstein) I są ponad prawem. Mogą posiadać wszystko czego zapragną. Na myśl o posiadaniu złota wprost się brzydzą aby babrać się w tak tanim i powszechnie dostępnym metalu. Natomiast „była klasa średnia” Jest oślepiona gadgetami i propagandą i nie potrafi odnaleźć prawdziwej wartości ! Sytuacja powyższa jednoznacznie skłania do wyciągnięcia wniosku że będzie na świecie się „działo”
modulometer
To nic innego jak sygnał do sprzedaży akcji i kupowania złota, ale w dzisiejszych wariackich czasach pewnie będzie rajd na akcjach

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki