REKLAMA

"Poszukaj ich na swoich kontach". Tusk odpowiada na pytania referendalne

2023-08-12 22:46
publikacja
2023-08-12 22:46

Jako były prezes banku kręcący się gorliwie przy tamtych prywatyzacjach poszukaj ich na swoich prywatnych kontach - w ten sposób lider PO Donald Tusk odpowiedział premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który pytał, "gdzie są nasze pieniądze z waszej prywatyzacji".

"Poszukaj ich na swoich kontach". Tusk odpowiada na pytania referendalne
"Poszukaj ich na swoich kontach". Tusk odpowiada na pytania referendalne
fot. Jacek Szydlowski / / FORUM

W piątek Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło akcję przedstawiania kolejnych pytań referendalnych. Pierwsze pytanie - jak przekazał prezes PiS Jarosław Kaczyński - będzie brzmiało: "Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?". - Nasi poprzednicy wyprzedali majątek polski za 58 mld zł; my Polacy mamy prawo pytać, co się z tymi pieniędzmi stało - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki w transmisji na Facebooku. 

Na jego wpis zareagował lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. "Jako były prezes banku kręcący się gorliwie przy tamtych prywatyzacjach poszukaj ich na swoich prywatnych kontach" - odpisał Morawieckiemu Tusk.

Odniósł się także do sprawy Orlenu.

Jak przekazał PAP rzecznik PiS Rafał Bochenek, "uchwała referendalna zostanie przedłożona na posiedzeniu Sejmu i będzie obejmowała cztery pytania, które będą systematycznie w najbliższych dniach prezentowane".

16 i 17 sierpnia odbędzie się dwudniowe posiedzenie Sejmu; zgodnie z harmonogramem, ma zająć się m.in. rozpatrzeniem wniosku o zarządzenie ogólnokrajowego referendum.

Autor: Daria Kania

dka/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (32)

dodaj komentarz
infinityhost
Odpowiedź powinna brzmieć raczej - "Tak, bo jesteś inteligentny inaczej i Twój sztab Cię ubiera śmiesznie" he he
langdon25
Piękna riposta Panie Donaldzie :-)

Morawiecki i kolesie kilka miliardów przytulił z tej prywatyzacji
koperytko
Tusk sugeruje że przelał z budżetu państwa 58 mld na konto Morawieckiego ???? za bardzo tego nie rozumiem...
piotr_malkontent
On też, i widać, że nie tylko tego...
pozhoga
Herr Tusk: noch eine Frage: welche Seite hat der Buergerkrieg in Russland gewonnen?
emerytpl
Kto wysprzedawał majątek Polski Rządy czy Prezesi Banków ? Donaldzie Tusku czy te wszyskie pieniądze oddałeś tym gorylą i Polska nic z tego nie miała. I ty byłeś Polskim Premierem. A dokąd teraz zaprowadzisz Polskę czy znów do tych goryli ?
pozhoga
Herr Tusk, ich habe nur eine Frage:
wo ist mein Geld das in meinem OFE-Konto war?
Oder nicht: ich habe auch zwei andere Fragen:
- warum haben Ihre EU-Fuehrer Papierstrohhalme verboten?
- warum wollen sie auch Toilettenpapier jetzt verbieten?

Vielen Dank fuer Ihre ehrliche Antworten.

Ich habe Englisch
Herr Tusk, ich habe nur eine Frage:
wo ist mein Geld das in meinem OFE-Konto war?
Oder nicht: ich habe auch zwei andere Fragen:
- warum haben Ihre EU-Fuehrer Papierstrohhalme verboten?
- warum wollen sie auch Toilettenpapier jetzt verbieten?

Vielen Dank fuer Ihre ehrliche Antworten.

Ich habe Englisch nicht benutzen weil ich weiss dass Sie ganz schlecht Englisch sprechen.

Mit freundlichen Gruessen.
ministerprawdy
Pieniądze są: z inflacji (bo to podatek - rząd wydaje pusty pieniądz który potem upada), z nowych podatków (cukowy, od plastiku czy 90 mld z samych opłat CO2) , składka zdrowotna 9% i setki mld nowych długów
ihaha
Ludzie, manipulują wami SBecy i ich dzieci oraz agenci ruscy i niemieccy. Tusk mówi, że uratował nasze pieniądze z OFE (150 mld zł), są one teraz na waszych indywidualnych kontach w ZUS i ... każdy to może sprawdzić! To największy kabaret ostatnich lat. Jak ktoś tego nie rozumie to zapisy w ZUS są potwierdzeniem, że wpłaciłeś pieniądze,Ludzie, manipulują wami SBecy i ich dzieci oraz agenci ruscy i niemieccy. Tusk mówi, że uratował nasze pieniądze z OFE (150 mld zł), są one teraz na waszych indywidualnych kontach w ZUS i ... każdy to może sprawdzić! To największy kabaret ostatnich lat. Jak ktoś tego nie rozumie to zapisy w ZUS są potwierdzeniem, że wpłaciłeś pieniądze, ale to nie są odłożone prawdziwe pieniądze jak na koncie w banku, te pieniądze nie leżą zdeponowane na koncie bankowym należącym do ZUS bo ich fizycznie nie ma, nie ma gotówki papierowej ani zapisu cyfrowego gotówki w banku. Gdyby Tusk uratował 150 mld zł waszych pieniędzy to leżałyby one w banku na koncie należącym do ZUS i w każdej chwili można by było je wypłacić. Tak się robi ludzi w balona jak jest się skrajnym kłamcą i oszustem, jak jest się zgniłym Tuskiem bez zasad moralnych i honoru.
ihaha
Jak ktoś minusuje taką wypowiedź to znaczy, że nie rozumie co tutaj napisałem i jest skrajnie naiwny kiedy nabiera się na tak ordynarne kłamstwa jakie wymyśla Tusk. W OFE wcześniej pozostały obligacje skarbu państwa. Pieniędzy już wtedy w OFE nie było, zostały wydane przez państwo na bieżące potrzeby, dziury budżetowe itp. Tusk zlikwidował Jak ktoś minusuje taką wypowiedź to znaczy, że nie rozumie co tutaj napisałem i jest skrajnie naiwny kiedy nabiera się na tak ordynarne kłamstwa jakie wymyśla Tusk. W OFE wcześniej pozostały obligacje skarbu państwa. Pieniędzy już wtedy w OFE nie było, zostały wydane przez państwo na bieżące potrzeby, dziury budżetowe itp. Tusk zlikwidował OFE i umorzył obligacje, które tam były zdeponowane, ale w zamian do ZUSu nie przelał 150 mld zł tylko dzięki temu obniżył się dług państwowy o te 150 mld zł. Jak do ZUSu Tusk nie przelał 150 mld zł to co on "uratował"? Tak się robi naiwniaków w balona.

Powiązane: Wybory parlamentarne 2023

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki