Mimo koronawirusa produkcja w zakładach Wieltonu w Wieluniu odbywa się normalnie

2020-08-03 15:00
publikacja
2020-08-03 15:00
Materiały dla mediów

Pomimo 48 przypadków koronawirusa produkcja w zakładach Wieltonu w Wieluniu odbywa się normalnie - poinformował PAP Biznes wiceprezes Wieltonu Piotr Kuś. Dodał, że w dniach 10-15 sierpnia w wieluńskich zakładach planowana jest rutynowa, wakacyjna przerwa produkcyjna.

"Dzięki wzmocnionym w procedurom bezpieczeństwa i stałej kontroli sytuacji produkcja w zakładach Wielton w Wieluniu odbywa się normalnie i bez większych zakłóceń. Dotychczas prewencyjnie przeprowadziliśmy 440 testów na obecność koronawirusa wśród pracowników zatrudnionych w Wieluniu. Dodatnie wyniki testów miało 48 osób, a 100 osób obecnie przebywa na kwarantannie spośród łącznie 1.700 pracowników wieluńskich zakładów" - powiedział wiceprezes.

"Powołany sztab odpowiedzialny za wdrażanie procedur bezpieczeństwa stale monitoruje rozwój wydarzeń i odpowiednio dostosowuje organizację pracy oraz środki zapobiegawcze. Regularnie dezynfekujemy wszystkie pomieszczenia i ograniczyliśmy bezpośrednie kontakty między pracownikami do minimum. Mamy procedury postępowania w przypadku wykrycia zakażeń koronawirusem wśród naszych pracowników. Na bieżąco monitorujemy stan zdrowia naszej załogi i wykonujemy testy na obecność koronawirusa. Identyfikujemy również osoby, które potencjalnie mogły mieć kontakt z osobą zakażoną. Bezpośrednio współpracujemy ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi, wprowadzając ich wszystkie zalecenia" - dodał.

O wykryciu nowego ogniska koronawirusa w zakładach produkcyjnych Wieltonu poinformowało w piątek PAP biuro Wojewody Łódzkiego.

Kuś poinformował PAP Biznes w poniedziałek, że w drugim tygodniu sierpnia spółka przewiduje rutynową, wakacyjną przerwę w produkcji w Wieluniu, która nie ma związku z pandemią COVID-19 i zostanie przeznaczona na prace modernizacyjne i optymalizacyjne, które zwiększą efektywność procesu produkcyjnego.

Wielton zajmuje się produkcją naczep, przyczep i zabudów. W skład grupy, oprócz zakładów w Wieluniu, wchodzi m.in. producent naczep i przyczep do ciężarówek Fruehauf we Francji, niemiecki producent wywrotek i pojazdów specjalistycznych Langendorf oraz montownia Wielton Russia i włoska Viberti Rimorchi. Od września 2018 roku do grupy dołączył także producent naczep na rynku brytyjskim Lawrence David.

Ewa Pogodzińska (PAP Biznes)

epo/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki