Polskie ziemniaki z Niemiec w Biedronce. Rolnicy oburzeni

2019-09-23 10:30
publikacja
2019-09-23 10:30
Biedronka

Biedronka zorganizowała promocję na ziemniaki. Nie byłoby w tym nic niecodziennego, gdyby nie to, że były sprzedawane jako polski produkt, a pochodziły... z Niemiec i Francji. Polscy rolnicy uważają, że sieć działa na niekorzyść klientów. 

Jak podaje Radio Zet, klienci w ostatnim czasie mogli skorzystać z promocji ziemniaków, które były prezentowane jako produkt z Polski. Jednak oznaczenia na opakowaniach nie pozostawiały wątpliwości, że produkt tak naprawdę pochodził z Niemiec. W gazetce podano informację, że krajowe ziemniaki zostaną przecenione o prawie 50 proc., co, jak tłumaczą rolnicy, wpłynie na ceny w całym kraju. 

Biedronka tłumaczy sytuację ludzkim błędem, a rolnicy z AGROunii uważają działania za celowe i zapowiadają pozew przeciwko Jeronimo Martins Polska – Bardzo przepraszamy za tę sytuację, w której doszło do błędu ludzkiego. Wzmocnimy nasze procedury sprawdzania kraju pochodzenia przy odbieraniu dostaw – podkreślił Marek Walencik, dyrektor kategorii owoców i warzyw w sieci Biedronka w rozmowie z Radiem ZET. 

Piłkę odbija Michał Kołodziejczak z AGROunii, który podał, że Biedronka wypowiedziała wojnę polskim rolnikom. Zorganizowano zbiórkę na koszty pozwu - z 8 tys. zł udało się jak dotąd zebrać ponad 4 tys. 

WS

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (38)

dodaj komentarz
luckow
Niestety jak nasze są po 3 zł. To nie będę sprawdzać kraju tylko kupię piękne ,myte po 1,80 . Jeszcze muszą sprowadzić kapustę kiszoną bo nasza jest taka droga ,że o bigosie trzeba zapomnieć.
slawko9999
Zrozumcie to , ze BIEDRONKA to nie jest polski sklep i zawsze bedzie dzialac na korzysc swoich mocodawcow z zachodu

Polski przemysl juz wykonczyli wiec rolnictwo tez trzeba !!!

Szwajcarzy czy niemcy nie oddali sklepow w obce rece a polacy praktycznie wzystko
karbinadel
Polacy nic nie oddali. Zagraniczne sieci same zbudowały swoje sklepy. A jeśli myślisz, że w Niemczech czy Szwajcarii nie ma marketów z innych państw, to jesteś w błędzie
karbinadel
Nie będzie ziemniak pluł nam w twarz! Ciekawe, czy jak by ziemniaki były czeskie czy francuskie, to też by była taka awantura, i tyle durnych komentarzy
zenonn
Jak ziemniak to polski.
Niemiecki byłby kartoffel
luckow odpowiada zenonn
Właśnie.
iluminat
Kto normalny latem - jesienią kupuje warzywa w marketach ? Lepiej zapłacić 3 zł. za kg. normalnych kartofli niż wodniste błoto zreć po 1.90. Widziałem jak leje się wodę na zachodzie w warzywa i puchną w mgnieniu oka. Tylko polski Rolnik i jego dobre produkty !!!!!!!!!!! koniec -kropka.
pakamera
trzeba być debilem,żeby pisać takie brednie
khh
Widze ze mamy wysyp domoroslych dyktatorow, ktorzyby chetnie pokazali palcem innym co wolno, a czego nie wolno kupowac. Nawet ziemniaki by nam wybrali.
wielblad13
polskie obozy śmierci, polskie ziemniaki... no cóż pewnie i Hitler był Polakiem...

Powiązane: Rolnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki