Polska ponawia apel o szybkie zniesienie wiz do UE dla Gruzji i Ukrainy

Polska ponawia apel o szybkie zniesienie wiz do Unii Europejskiej dla obywateli Gruzji i Ukrainy. Mówił o tym w Brukseli minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Na pozytywną decyzję rządy w Tbilisi i Kijowie czekają od jesieni ubiegłego roku, kiedy Komisja Europejska ogłosiła, że spełniły wszystkie wymogi, jednak wciąż brak jest ostatecznej zgody unijnych krajów i Parlamentu Europejskiego, co negatywnie ocenił szef polskiej dyplomacji. Pozytywnej decyzji wciąż nie ma, bo przedłużają się rozmowy przedstawicieli unijnych krajów i Parlamentu Europejskiego w sprawie mechanizmu, który ma ułatwiać szybkie przywracanie wiz w przypadku nadużyć.

Konsekwentnie domagamy się, aby zobowiązania, które zostały podjęte wiele miesięcy temu zostały wprowadzone w życie zarówno wobec Ukrainy, jak i Gruzji. Oba państwa zrealizowały zobowiązania, jakie na nich zostały nałożone i uważamy, że Unia powinna je zrealizować po swojej stronie - powiedział minister Waszczykowski.

IAR/B.Płomecka&K.Darmoros/Bruksela/nyg

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~tadek

W ukrainie trwa wojna a po lasach chodza uzbrojone bandy uzbrojonych bandytow w bron maszynowa to bedzie powazny blad ze strony Polski i ze strony UE

! Odpowiedz
1 2 ~Dupa

To będzie bardzo poważny błąd.! koniec UE jest bliski ku uciesze ISS i Rosji

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil