REKLAMA

Policja dostała po łapach od fiskusa

2013-09-20 06:52
publikacja
2013-09-20 06:52

Ministerstwo Finansów nie zgodziło się na przyznanie policji dostępu do akt podatników - wynika z pisma wiceministra finansów Macieja Grabowskiego do jego odpowiednika w ministerstwie spraw wewnętrznych Marcina Jabłońskiego.

policja
HH/Bankier.pl

Według "Pulsu Biznesu", który dotarł do pisma, decyzja resortu finansów jest słuszna. Policjanci nie będą mogli w ramach prowadzonych śledztw zaglądać do zeznań i deklaracji podatników, formularzy rejestracyjnych czy dokumentów z postępowań podatkowych - czytamy.

Oficjalnie takie uprawnienia miałyby służyć skuteczniejszemu tropieniu przestępców, jednak eksperci "Pulsu Biznesu" przekonują, że w zeznaniach podatkowych nie informują oni o dochodach z łamania prawa, za to istnieje zagrożenie, że "mogłoby dojść do wycieku danych podatkowych obywateli". Resort finansów podkreśla, że w określonych przypadkach obecne przepisy pozwalają policji na wgląd w akta podatkowe - pisze gazeta.

Więcej - w "Pulsie Biznesu".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Puls Biznesu"/mag/dabr
Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~erg
raczej policja dawala by cynk bandziorom z ktorymi wspolpracuje kogo warto okrasc
~szczawik
Gdyby nasza dzielna policja wiedziała, kto jest bogaty, a kto biedny, wiedziałaby też, kogo potencjalnie bardziej opłaca się okraść. I niewątpliwie lepiej chroniła tych ludzi. Spadłaby tym samym przestępczość. Wzrosłoby zaufanie do policji. Byłyby same sukcesy.To oczywista oczywistość. Ale Rostowski wszystko zepsuł.Gdyby nasza dzielna policja wiedziała, kto jest bogaty, a kto biedny, wiedziałaby też, kogo potencjalnie bardziej opłaca się okraść. I niewątpliwie lepiej chroniła tych ludzi. Spadłaby tym samym przestępczość. Wzrosłoby zaufanie do policji. Byłyby same sukcesy.To oczywista oczywistość. Ale Rostowski wszystko zepsuł. Sam chce mieć wszystkie zasługi w polepszaniu życia zielonej wyspy herbu szczaw.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki