Pokrzywdzeni działalnością BitMarket winni pisać do prokuratury w Suwałkach

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie prosi wszystkie osoby, które czują się pokrzywdzone działalnością giełdy bitcoinowej BitMarket.pl o to, by wysyłali zawiadomienia o popełnionym na ich szkodę przestępstwie do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach.

(fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl)

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny poinformował w czwartek PAP, że do olsztyńskich śledczych wpłynęła w ostatnim czasie bardzo duża ilość zawiadomień o przestępstwie od osób pokrzywdzonych działalnością giełdy bitcoinowej BitMarket.pl

"Tymczasem śledztwo to z Olsztyna zostało decyzją Prokuratury Regionalnej z Białegostoku 17 lipca przekazane do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. To tam winny pisać wszystkie osoby pokrzywdzone" - powiedział PAP prokurator Stodolny i dodał, że zawiadomienia, które wypłynęły do Olsztyna zostały już przesłane do Suwałk.

11 lipca olsztyńska Prokuratura Okręgowa poinformowała, że wszczęła śledztwo w sprawie giełdy bitcoinowej BitMarket.pl. Prokuratura przekazała wówczas, że śledztwo obejmie badaniem okres od listopada 2018 r. do 7 lipca tego roku. Śledczy będą badali, czy osoby, które pełniły funkcję operatora giełdy bitcoinowej BitMarket.pl celowo nie wprowadzały w błąd klientów tej giełdy "co do zamiaru wywiązania się z zawartych umów zakupu kryptowaluty i przekazania tych środków do portfeli zarządzających".

W ocenie prokuratury, zarządzający giełdą mogli spowodować szkodę dla klientów tej giełdy o wartości "co najmniej 2.300 bitcoinów, co stanowi kwotę około 100.000.000 zł" - napisała prokuratura w przesłanym PAP komunikacie.

Media zajmujące się finansami określały działalność BitMarket.pl mianem "bitcoinowego Amber Gold".

Prokuratura podała, że domeną BitMarket.pl zarządzały te same osoby, które zarządzały również spółką Kvadratco Services Limited z siedzibą w Londynie, i które pełniły funkcję operatora tej giełdy.

W ubiegłym tygodniu jeden z współwłaścicieli giełdy, olsztyński przedsiębiorca Tobiasz N. został znaleziony w lesie nad jeziorem z raną postrzałową głowy. W ocenie olsztyńskiej prokuratury, która wyjaśnia okoliczności śmierci N. było to samobójstwo, w którym nie brały udziału osoby trzecie.

Wspólnik Tobiasza N. nie zabierał publicznie głosu na temat śledztwa i działalności BitMarket.pl.

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 xx2

To jest bitcoin, czego tu dochodzić...

! Odpowiedz
5 6 szlachta-nie-pracuje

i po co ten cyrk nie łatwiej od razu umorzyć ? na to samo wyjdzie za kilka lat prokuratury w Polsce się nadają do oskrzania małych leszczy np:przejście na czerwonym świetle ,pies zrobi kupę i nie posprząta no tutaj widzę duży potencjał dla prokuratorów

! Odpowiedz
1 5 degrengolada

błagam tylko o jedno.

Niech sprawa po kilku latach nie zakończy się stwierdzeniem: po bardzo gruntownym zbadaniu sprawy dokonaliśmy ustaleń - nie ma winnych afery.

Dla niewierzących w takie rzeczy odsyłam do artykułu bankiera: "Nie ma winnych nabicia w GetBack"

! Odpowiedz
0 2 specjalnie_zarejstrowany1

No na pewno sie nie skonczy po kilku latach. Przeciez GetBack sie jeszcze ciagnie i bedzie sie ciagnal jeszcze ladnych pare a moze nawet parenascie lat.

! Odpowiedz
2 5 lightning_network

Jak można spać spokojnie trzymając swoje środki - w kwocie większej niż przysłowiowe "drobniaki" - na giełdzie? To tak, jakby pójść do pobliskiego kantoru wymiany walut, wpłacić 10 tys zł i powiedzieć, że oczywiście przyjdę odebrać swoje dolary lub euro - ale za miesiąc, może za dwa...

Czy dowiadujemy się o tym, że jakiś kantor wymiany walut zakończył działalność?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 skaurus

Weź poprawkę na to, że fanboje crypto są od urodzenia karmieni parabolicznym wykresem bitcoina. Racjanolność w ich pojęciu to domena zgredów i inwestujących w klasyczne aktywa. Oni stąpają po eterycznym świecie gdzie normalne prawa ekonomii ich nie dotyczą, są przestarzałe i do zmiany. Łatwy żer dla predatorów spekulacyjnych, oszustów i nacinających takich naiwnych durni.
Najlepsze jest, że to nie pierwszy raz upada jakaś giełda okradziona przez swoich własnych stworzycieli a oni nadal niczego się nie nauczyli. Wniosek jest taki, że za jakiś czas będzie powtórka.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil