REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Podwyżka cen biletów PKP nieunikniona. Wielkość zależy od resortu infrastruktury

2023-01-24 13:05, akt.2023-01-24 13:37
publikacja
2023-01-24 13:05
aktualizacja
2023-01-24 13:37

Ceny biletów kolejowych nie pozostaną na tym poziomie, na jakim dziś są - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że będzie domagał się zdecydowanych działań od kierownictwa Ministerstwa Infrastruktury, aby doprowadzić do jak najniższych cen biletów.

Podwyżka cen biletów PKP nieunikniona. Wielkość zależy od resortu infrastruktury
Podwyżka cen biletów PKP nieunikniona. Wielkość zależy od resortu infrastruktury
fot. Dariusz Gorajski / / Shutterstock

Premier pytany o to, czy będzie interweniował ws. obniżenia cen biletów kolejowych po styczniowej podwyżce, odpowiedział, że ceny biletów kolejowych nie pozostaną na tym poziomie, na jakim dziś są. "Jesteśmy w okresie wysokiej inflacji i nie chcę, żeby różne części gospodarki narodowej, w tym przypadku bardzo ważna część, jaka wiąże się z komunikacją kolejową, dokładały cegiełkę do tej inflacji" - powiedział.

"Będę domagał się od kierownictwa Ministerstwa Infrastruktury zdecydowanych działań oszczędnościowych we wszystkich spółkach PKP, po to, aby doprowadzić do jak najniższych cen biletów" - poinformował Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że nie przesądza o tym, na ile one będą niższe. Dodał, że decyzja zapadnie po dyskusji z kierownictwem MI.

Premier dodał, że rząd robi wszystko, by inflację zdusić. Wymienił zamrożenie cen energii elektrycznej na poziomie z zeszłego roku, zamrożenie cen gazu i ciepła na pewnym poziomie oraz zamrożenie cen paliw.

5 stycznia PKP Intercity poinformowało, że od 11 stycznia zacznie obowiązywać nowy cennik biletów. Ceny bazowe biletów jednorazowych w pociągach Pendolino wzrosną średnio o 17,8 proc., w pociągach EIC o 17,4 proc., a w pociągach TLK/IC średnio o 11,8 proc. Zapowiedzianą podwyżkę cen biletów uzasadniono wzrostem cen prądu.(PAP)

lgs/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
PKP wprowadzi promocje by zachęcić klientów.
smallsaver
Może Obajtek dołoży? W końcu okradł kierowców na kilkanaście miliardów zł.

Powiązane: Kolej

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki