REKLAMA

Poczta Polska pomoże w złożeniu wniosków o 300+

2021-07-02 19:24
publikacja
2021-07-02 19:24
Poczta Polska pomoże w złożeniu wniosków o 300+
Poczta Polska pomoże w złożeniu wniosków o 300+
/ Shutterstock

W wybranych 938 placówkach Poczty Polskiej możliwe będzie uzyskanie pomocy w złożeniu drogą elektroniczną wniosku o tzw. świadczenie 300+ w ramach programu "Dobry Start" - poinformowała Poczta Polska w piątkowym komunikacie.

Dodano, że zainteresowanym pomagać będą pracownicy ZUS, którzy już rozpoczęli dyżury w placówkach w Małopolsce, Warszawie, Wrocławiu i Włocławku. Wkrótce rozpoczną się także dyżury w wytypowanych placówkach kolejnych województw i innych lokalizacjach na terenie całego kraju.

Poczta Polska przypomina, że w tym roku wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada tylko drogą elektroniczną, z portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Empatia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępniają taką możliwość.

Świadczenia 300+ w tegorocznej edycji programu "Dobry Start" przyznaje i wypłaca ZUS.

W związku ze zmianą sposobu składania wniosków (dotychczas można było składać wnioski również na papierowym formularzu) Poczta Polska udostępnia pracownikom ZUS placówki pocztowe, aby ułatwić złożenie wniosków tym osobom, które mogą mieć trudności z elektronicznym wnioskowaniem o świadczenie z programu "Dobry Start".

Lista placówek, w których można skorzystać z pomocy pracowników ZUS, będzie dostępna na stronie Poczty.

W ramach programu "Dobry Start" rodzice, bez względu na dochody, mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom czy innego wyposażenia niezbędnego podejmującym naukę w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

autor: Łukasz Pawłowski

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Dobry start - 300 zł na wyprawkę szkolną

Komentarze (1)

dodaj komentarz
itso_lucky
czekają tylko na zgodę na przetwarzanie danych pod głosowanie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki