REKLAMA

"Dobry start" – rusza nabór wniosków o 300+. Ważne zmiany w programie

2021-07-01 06:00
publikacja
2021-07-01 06:00
"Dobry start" – rusza nabór wniosków o 300+. Ważne zmiany w programie
"Dobry start" – rusza nabór wniosków o 300+. Ważne zmiany w programie
fot. Qilin's prance Filmmaker / / Shutterstock

Od 1 lipca rodzice mogą składać wnioski o przyznanie rządowego świadczenia na wyprawkę szkolną dla dziecka. W tym roku można je składać wyłącznie online do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który zapewnia, że jest gotowy do obsługi programu "Dobry start".

Od najbliższego roku szkolnego 2021/2022 świadczenie "Dobry start" będzie przyznawane i wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Do tej pory tym procesem zajmowały się gminne i powiatowe organy właściwe. Cykl rozliczania będzie w pełni zautomatyzowany – podkreśla resort rodziny i polityki społecznej.

– Na platformie PUE ZUS stworzyliśmy specjalny kreator, który pomoże uniknąć błędów przy składaniu wniosków – mówi prof. Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dodatkowo pracownicy ZUS-u pomogą w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku o świadczenie 300+.

"Dobry start" – wniosek o 300 zł

Wnioski o przyznanie bezzwrotnego, jednorazowego wsparcia można składać tylko drogą elektroniczną do ZUS-u. Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie w formie bezgotówkowej na wskazane przez beneficjenta konto bankowe. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 roku przez:

  • portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl,
  • bankowość elektroniczną,
  • portal PUE ZUS.

Osoby, które złożą wniosek w lipcu lub sierpniu, mają zagwarantowaną wypłatę świadczenia do 30 września 2021 r. Natomiast beneficjenci składający wniosek w kolejnych miesiącach (tj. we wrześniu, październiku lub listopadzie) otrzymają 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka w ciągu dwóch miesięcy od jego złożenia.

"Dobry start" – dla kogo?

Świadczenie w ramach programu "Dobry start", czyli tzw. 300+ na wyprawkę szkolną dla dziecka, przysługuje jeden raz w roku na dzieci rozpoczynające rok szkolny do ukończenia: 20. lub
24. roku życia - w przypadku dzieci legitymujących się odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności. Wsparcie przysługuje każdej rodzinie bez względu na wysokość dochodu.

"Świadczenie dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program >>Dobry Start<< nie obejmuje również studentów" – przypomina resort rodziny i polityki społecznej.

DF

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
antek10
Kasa na flache na dobre rozpoczecie roku szkolnego. Tak to wyglada jakby nie wiedzieli szubrawcy.
kryzysio
Jest gotowy ale nie do końca bo system nie działa.

Powiązane: Dobry start - 300 zł na wyprawkę szkolną

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki