REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

PlayWay nie planuje dużych premier w tym roku i podtrzymuje zainteresowanie grami mobilnymi

2022-10-19 14:14
publikacja
2022-10-19 14:14

PlayWay nie planuje dużych premier w IV kw. 2022 roku, skupiając się na wydawaniu dodatków i mniejszych tytułów - poinformował prezes Krzysztof Kostowski na konferencji. Firma utrzymuje duże zainteresowanie grami mobilnymi, ale nie uzależnia dalszych inwestycji w ten segment od ewentualnego sukcesu House Flipper Mobile.

PlayWay nie planuje dużych premier w tym roku i podtrzymuje zainteresowanie grami mobilnymi
PlayWay nie planuje dużych premier w tym roku i podtrzymuje zainteresowanie grami mobilnymi
fot. Robert Gardziński / / FORUM

"Planujemy jeszcze kilka premier w tym roku, ale nie będą one najważniejsze. IV kwartał zeszłego roku nauczył nas, żeby nie wbijać się z najważniejszymi premierami w ten okres. Wątpię, że duże premiery typu Contraband Police czy Builders of Egypt będą miały miejsce w tym roku, raczej będzie to początek przyszłego roku" - powiedział prezes Krzysztof Kostowski podczas konferencji GPW Innovation Day.

Kostowski ocenił, że początek roku to dobry termin na planowanie premier. Natomiast w IV kwartale 2022 roku PlayWay planuje premierę kilku DLC (dodatków) i pomniejszych tytułów.

Jak zaznaczył Kostowski, gry PlayWay są tanie w produkcji, ale szybko stają się bestsellerami.

"Obecnie na 1.600 gier na Steam Global Bestseller mamy ponad 260 produkcji, czyli jesteśmy numerem jeden na świecie. Jeżeli co 26 gra okaże się wielkim hitem, to to jest wszystko, co by mi starczyło, żeby mieć kolejnych 10 tematów, które będą zarabiały nam duże pieniądze" - dodał.

PlayWay chce dalej skupiać się na grach mobilnych i na ten fakt nie wpłynie dobra lub zła sprzedaż House Flipper Mobile. Spółka zakłada, że inwestycja w ten segment obarczona jest ryzykiem.

"Będziemy robić kolejne gry mobilne niezależnie od House Flipper Mobile. Jedna gra mobilna się uda, a dziesięć się nie uda" - powiedział.

Prezes PlayWay zaznaczył, że chciałby podpisać partnerstwa światowe na House Flipper Mobile i trwają prace w tym kierunku. Zapowiedział również kolejne produkcje dotyczące wojskowości.

Kostowski zauważył również, że zespoły z jego grupy raczej nie chcą wchodzić na giełdę.

"Dzisiaj nasze zespoły bardziej chcą iść w kierunku Car Mechanica, czyli iść w zyski. Nie raportować, nie wchodzić na giełdę, a jednak zyskiwać duże pieniądze, bo gro naszych wydatków 3/4 lub więcej to tantiemy dla deweloperów. Car Mechanica pokazuje, że pomimo tego, że nie jest na giełdzie, to może pobierać 5-10 mln zł rocznie (...) i te spółki nie są zainteresowane giełdą, bo pieniądze które spływają na ich konta po prostu wystarczają" - powiedział.

W zeszłym tygodniu PlayWay zakończył budowę księgi popytu i sprzedał 2.810.000 akcji SimFabric, stanowiących 44,96 proc. w kapitale zakładowym spółki po cenie 2 zł za akcję. Tym samym PlayWay nie posiada już akcji SimFabric.

"Staram się inwestować w spółki, które tworzą gry. W SimFabricu weszliśmy w temat dotacji centrum badawczo-rozwojowego kosmicznego - jeżeli dobrze pamiętam. Zarząd SimFabric ma na to plan, ale ja skupiam się tylko na grach" - powiedział. (PAP Biznes)

mcb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki