REKLAMA

Pełnomocnik prawny NBP: wszczęto procedury prawne w celu ochrony dobrego imienia banku

2018-11-23 15:31
publikacja
2018-11-23 15:31

Wszczęto procedury prawne w celu ochrony dobrego imienia Narodowego Banku Polskiego i przeciwdziałania wypowiedziom podważającym zaufanie do konstytucyjnych organów państwa - poinformowała w piątek PAP pełnomocnik prawna NBP adwokat Jolanta Turczynowicz-Kieryłło.

fot. Adam Chełstowski / / FORUM

"Jest oczywiste, że Narodowy Bank Polski jest instytucją zaufania publicznego, której dobre imię oraz wizerunek ma kluczowe znaczenie dla kształtowania krajowej i europejskiej polityki finansowej, w tym miedzy innymi tak ważnych kosztów obsługi długu publicznego" - oświadczyła pełnomocnik.

Dodała, że pozycja ustrojowa NBP zobowiązuje do "szczególnej ochrony instytucji mającej wpływ na bezpieczeństwo ekonomiczne kraju i leży w interesie każdego obywatela".

Turczynowicz-Kieryłło wskazała, że w ostatnich dniach "dostrzegamy próby kreowania, powielania i utrwalania negatywnej opinii na temat Narodowego Banku Polskiego w wyniku nierzetelnych publikacji prasowych i internetowych dotyczących zarówno działalności NBP, jak i jego organów".

"Ochrona dobrego imienia Narodowego Banku Polskiego i jego organów jako instytucji państwowej o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa Państwa Polskiego nakazuje podjęcie zdecydowanych kroków prawnych w celu powstrzymania takich zjawisk" - zaznaczyła.

"Informujemy, że zostały już wszczęte procedury prawne w celu ochrony dobrego imienia Narodowego Banku Polskiego i przeciwdziałania wypowiedziom powodującym podważanie zaufania do konstytucyjnych organów państwa" - przekazała pełnomocnik prawna banku". (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (3)

dodaj komentarz
czerwony_wiewior
Nie należy utożsamiać NBP z chwilowo urzędującym prezesem. Bo to on ma problem z dobrym imieniem, a nie sam bank
karbinadel
Ciekawe, że zanim nastała "dobra zmiana" żadna ochrona dobrego imienia NBP potrzebna nie była
silvio_gesell
Pewnie dlatego, że w poprzedniej władzy była omerta.

Powiązane: Leszek Czarnecki oskarża szefa KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki