REKLAMA

Państwo może ograniczyć nielegalny hazard, ale tego nie robi

2016-01-18 07:00
publikacja
2016-01-18 07:00

Jak ograniczyć szarą strefę na rynku hazardowym w Polsce? - Szarej strefy na rynku hazardowym w Polsce nie ma. Jest nielegalna strefa hazardu - mówi Tomasz Chalimoniuk z Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.

Państwo może ograniczyć nielegalny hazard, ale tego nie robi
Państwo może ograniczyć nielegalny hazard, ale tego nie robi

Ograniczyć można go tak, jak zrobiły to inne unijne państwa, czyli wykorzystać narzędzia blokowania stron nielegalnych operatorów i ograniczyć możliwości przekazu pieniędzy do tych operatorów. Posiadamy możliwości i narzędzia prawne do zrobienia tego.
Państwo obawia się hazardu. Stara się nie widzieć tej branży ponieważ wszelkie próby działalności w tym zakresie kończyły się zawsze aferami, więc stara się nie widzieć problemu.

Uważam, że karanie graczy nie jest sposobem na wyeliminowanie nielegalnego hazardu, ale jest to najprostsze dla Państwa. Gracz grał w dobrej wierze, są to strony dostępne w Polsce, reklamowane przez znane osoby. Dzisiaj trzeba walczyć z organizatorami, a nie graczami - mówi Tomasz Chalimoniuk z Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.

Rozmawiała Anna Drozd

Tematy
Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~ls
nie mozna ograniczyc portfeli internetowych bo nie sa to portfele, ktore sluza wylacznie do hazardu, duzo ludzi z tego korzysta jako platnosci do ebaya, skypea czy do przelewow od rodziny z zagranicy
~zdenerwowany
Ktoś kto się na tym nie zna może przyznać gościowi racje. A jaka jest prawda? Taka, że państwo samo zniszczyło legalny hazard w Polsce, nakładając na gracza takie opłaty, że grając w sposób legalny trzeba mieć ogromne szczęście żeby wyjść na +. Dlaczego? Już tłumaczę, ano dlatego, że chcąc legalnie postawić zakład o 100 zł już na Ktoś kto się na tym nie zna może przyznać gościowi racje. A jaka jest prawda? Taka, że państwo samo zniszczyło legalny hazard w Polsce, nakładając na gracza takie opłaty, że grając w sposób legalny trzeba mieć ogromne szczęście żeby wyjść na +. Dlaczego? Już tłumaczę, ano dlatego, że chcąc legalnie postawić zakład o 100 zł już na wstępie od całej kwoty pobierana jest opłata w wysokości 12%. Więc faktycznie stawiamy zakład mając 88 zł! I teraz nawet jeśli wygramy w zakładzie o kursie dajmy na to 1,13 to ile będziemy mieli? 1,13*88=99,44 zł, a więc mimo że wygraliśmy mamy mniej kasy niż mieliśmy na początku! A jeśli przegramy tracimy wszystko. Sprawa powinna wyglądać tak, że opłaty i podatki naliczane są od kwoty wygranej a nie od kwoty stawianej! U tych tzw nielegalnych bukmacherów ta opłata 12% nie jest pobierana przy stawianiu zakładu, więc jeśli postawimy zakład za 100 zł przy kursie 1,13 otrzymamy 113 zł! Ale to jeszcze nie jest wszystko moi drodzy. Jeżeli u legalnego bukmahera postawimy np 1000 zł po kursie 2,6 a więc w przypadku zwycięstwa dostaniemy zwrot w postaci kwoty wyższej niż 2280 zł to wiecie co zrobi państwo? Od całej kwoty pobierze podatek 10%! Nie od wygranej, ale od całej kwoty a więc tego co stawialiśmy+ to co wygraliśy! Oczywiście wczesniej pobrali jeszcze 12% przy stawianiu zakładu więc z 1000 zł graliśy 880 złotymi! To się w głowie nie mieści. Nikt kto umie liczyć nie będzie chciał grać u legalnych bukmacherów.
~abc
Ludzie nawet nie wiedzą, że grając np w bet&win czy bet365 łamią prawo. Legalini bkmacherzy w polsce to tylko fortuna, sts i lotto, cała reszta internetowych zakładów jest prawnie nielegalna.
~abc odpowiada ~abc
przestałem oglądać kiedy ten gość zaczął mówić że w innych krajach sobie poradzili z nielegalnymi zakładami. Ale w innych krajach np. w Anglii nie mają tak idiotycznych opłat za grę w legalny sposób jak u nas! Chyba nigdzie na świecie nie ma takich opłat za hazard jak w Polsce! Na giełdzie się płaci jakieś 0,38% za kupno akcji, a przestałem oglądać kiedy ten gość zaczął mówić że w innych krajach sobie poradzili z nielegalnymi zakładami. Ale w innych krajach np. w Anglii nie mają tak idiotycznych opłat za grę w legalny sposób jak u nas! Chyba nigdzie na świecie nie ma takich opłat za hazard jak w Polsce! Na giełdzie się płaci jakieś 0,38% za kupno akcji, a na zakładach 12% za postawienie zakładu.
~hauhau odpowiada ~abc
daj już spokój esteesowy piesku...
~stałyGracz
UK Bet365 podatek 0%,podatek od wygranej 0%
UK LOTTO,EUROMILLIONS podatek od wygranej 0%
Wszystko komfortowo w domu przez neta.
A kiedy w Polsce ludzie w sejmie typu Raś albo Skowrońska /tylko nie Kapica/ uchwalą ustawę hazardową i zagramy w polskie lotto przez neta?Ha,ha!
~jakal
Jeśli Państwo ma możliwości ukrócenia procederu uznanego za nielegalny i tego nie robi, to znaczy, że mu się to opłaca.
~autor
Błąd. Nie państwu się opłaca tylko pewnej grupie ludzi.

Powiązane: Prokuratura na tropie przestępstw

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki