REKLAMA

PZU wyemituje obligacje podporządkowane o łącznej wartości nominalnej 2,25 mld zł (opis)

2017-06-27 17:30
publikacja
2017-06-27 17:30

Zarząd PZU podjął decyzję o emisji obligacji podporządkowanych o łącznej wartości nominalnej 2,25 mld zł - podał ubezpieczyciel w komunikacie. Obligacje będą oprocentowane według zmiennej stopy procentowej stanowiącej sumę 6M WIBOR oraz marży wynoszącej 1,80 proc.

Dzień wykupu obligacji będzie przypadał 29 lipca 2027 r.

Obligacje będą przedmiotem oferty prywatnej.

PZU prowadził we wtorek budowę księgi popytu dla denominowanych w PLN obligacji podporządkowanych. Z przekazanych wcześniej PAP Biznes informacji wynikało, że ich wycena może wynieść 180 punktów bazowych ponad 6M WIBOR.

Wycena ta jest zgodna z podawanymi przez rozmówców PAP w ubiegłym tygodniu informacjami na temat oczekiwań zarządu grupy. Zarząd PZU na spotkaniu z zarządzającymi funduszami poinformował, że będzie akceptował wycenę nieprzekraczającą 180-190 punktów bazowych ponad 6M WIBOR.

Jeden z wtorkowych rozmówców PAP Biznes dodał, że - biorąc pod uwagę zgłoszony popyt i możliwą wycenę obligacji - wartość emisji może sięgnąć 2 mld zł.

7 marca zarząd PZU podjął uchwałę, na podstawie, której wystąpił do walnego zgromadzenia z wnioskiem dotyczącym emisji obligacji podporządkowanych na rynku krajowym lub międzynarodowym o łącznej wartości do 3 mld zł lub jej równowartości w innych walutach.

15 marca Tomasz Kulik, członek zarządu PZU, poinformował, że do emisji może dojść może na przełomie II i III kwartału.

W kwietniu NWZ PZU podjęło decyzję w sprawie emisji obligacji podporządkowanych na rynku krajowym lub międzynarodowym o łącznej wartości do 3 mld zł.

Wcześniej przedstawiciele spółki informowali, że emisja ta ma na celu złagodzenie spadku wskaźnika wypłacalności PZU po transakcji zakupu Pekao SA. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki