Oszuści znów podszywają się pod PKO BP. Przestępcy stworzyli fałszywą stronę internetową łudząco podobną do prawdziwej domeny banku. Za jej pośrednictwem próbują wyłudzać dane. Podanie loginu i hasła może skończyć się utratą pieniędzy – alarmuje zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF).


Klienci PKO Banku Polskiego ponownie znaleźli się na celowniku cyberprzestępców. Oszuści za pomocą fałszywej strony logowania do bankowości online chcą przejąć dane posiadaczy rachunków osobistych i firmowych w banku. W najgorszym przypadku może skutkować to utratą środków pieniężnych zgromadzonych na koncie.
"Na stworzonej fałszywej stronie bankowości elektronicznej wyłudzają poświadczenia logowania użytkowników (...) Bądźcie ostrożni i weryfikujcie adres strony, na której się znajdujecie!" – ostrzega zespół ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) we wpisie umieszczonym w serwisie X (dawniej Twitter).
Uważajcie na kolejne oszustwo!
— CSIRT KNF (@CSIRT_KNF) November 6, 2023
Cyberprzestępcy podszywają się pod @PKOBP.
Na stworzonej, fałszywej stronie bankowości elektronicznej wyłudzają poświadczenia logowania użytkowników.
Bądźcie ostrożni i weryfikujcie adres strony, na której się znajdujecie!
Niebezpieczna… pic.twitter.com/WfYNc3ZyMQ
"Niebezpieczna domena, którą wykorzystują oszuści: hxxps://pkobp-pl.conniesuh[.]com" - podaje CSIRT KNF we wpisie zamieszczonym w poniedziałek 6 listopada.
Na fałszywej stronie pozorującej domenę logowania do bankowości internetowej PKO Banku Polskiego wdrożony jest taki sam układ jak na prawdziwej. Oprócz panelu umożliwiającego podanie danych oszuści wyposażyli witrynę w aktualności PKO BP oraz obrazki zachęcające do zapoznania się z ofertą banku.

DF





















