REKLAMA

Oficjalna wizyta polskiej delegacji w Chorwacji jest przyjemna i spokojna

2003-09-17 09:18
publikacja
2003-09-17 09:18
"Polska popiera starania Chorwacji o wejście do Unii Europejskiej" - zadeklarował premier Leszek Miller, który przebywa z wizytą w tym kraju. Wczoraj szef rządu spotkał się z władzami regionu w Dubrowniku, dziś premiera czekają w Zagrzebiu rozmowy z chorwackim prezydentem Stipe Mesićem i premierem Ivicą Raćanem.

Sekretarz stanu w kancelarii premiera Tadeusz Iwiński powiedział, że oficjalna wizyta polskiej delegacji w Chorwacji jest przyjemna i spokojna. Zwrócił uwagę na fakt, że Polska i Chorwacja nie mają ani wspólnej granicy, ani drażliwych tematów do omówienia. Co więcej, Chorwacja jest jednym z nielicznych krajów, do których więcej eksportujemy niz importujemy. Obroty handlowe między naszymi krajami wynoszą jednak niewiele ponad 150 milionów dolarów rocznie.

Chorwaci liczą na poparcie Polaków w staraniach o wejście do Unii Europejskiej. "Mamy duże doświadczenie w negocjacjach i chętnie się nim podzielimy" - podkreślił premier.

Chorwatom zalezy także na rozszerzeniu wymiany turystycznej. Polka mieszkająca w Dubrowniku od 25 lat Bożena Chabrowska-Korda zauważyła, że zachęcić Chorwatów na odpoczynek w Polsce będzie raczej trudno. "Musielibyśmy raczej zmienić klimat, bo Chorwaci nie dadzą się namówić na piękno architektury oraz niższą temperaturę i deszcz" - powiedziała Polka z Dubrownika.

Spacerując po Dubrowniku premier prawie na każdym kroku natykał się na polskich turystów, którzy prosili go o wspólną fotografię.

Źródło:IAR
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki