REKLAMA
WAŻNE

Oferta obligacji serii B Vivid Games nie dojdzie do skutku

2020-03-31 18:40
publikacja
2020-03-31 18:40

Zarząd Vivid Games zdecydował o odstąpieniu od oferty publicznej obligacji serii B i niedokonywaniu przydziału obligacji, na które złożone zostały zapisy. Dodatkowo, zarząd ocenił, że spółka nie będzie w stanie dokonać wykupu wszystkich obligacji serii A w przewidzianym terminie - podał Vivid w komunikacie.

fot. / / Vivid Games

Jak podano, decyzja o odstąpieniu od oferty związana jest z nagłą zmianą sytuacji gospodarczej wynikającą z tzw. pandemii koronawirusa COVID-19, która miała istotny negatywny wpływ na przebieg oferty.

Na początku marca zarząd Vivid Games zdecydował o emisji dwuletnich obligacji o wartości do 5 mln zł. Oferta publiczna rozpoczęła się 9 marca i miała trwać do 31 marca.

Dodatkowo, zarząd ocenił, że w związku z aktualną sytuacją rynków kapitałowych i finansowych możliwość pozyskania przez spółkę finansowania jest znacząco ograniczona w perspektywie do 5 maja 2020, tj. terminu wykupu obligacji serii A o wartości 10,5 mln zł.

"Emitent nie będzie w stanie dokonać wykupu wszystkich obligacji serii A w terminie przewidzianym w warunkach emisji tj. w dniu 5 maja 2020. Jednocześnie zarząd ocenia, że wykup obligacji serii A będzie możliwy przy rozłożeniu zobowiązania na raty, przy czym emitent może zaproponować obligatariuszom regularną wypłatę odsetek za dodatkowe okresy odsetkowe" - dodano.

Spółka poinformowała, że niezwłocznie zwoła zgromadzenia obligatariuszy obligacji serii A w celu podjęcia uchwał dokonujących odpowiedniej zmiany warunków emisji obligacji serii A w sposób, który zagwarantuje ochronę interesów zarówno obligatariuszy, jak i Spółki.

W ocenie zarządu posiadane przez spółkę środki pieniężne i uzyskiwane przychody ze sprzedaży są wystarczające do finansowania bieżącej działalności, a realizacja prognoz jest niezagrożona.

Vivid Games to producent gier w modelu free-to-play na urządzenia mobilne. W 2016 roku spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW. Wcześniej, od 2012 roku, była notowana na NewConnect. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki