Obywatelski projekt likwidujący obowiązek szczepień odrzucony

2018-11-09 12:49
publikacja
2018-11-09 12:49

Sejm zdecydował w piątek o odrzuceniu obywatelskiego projektu, który przewiduje likwidację obowiązku szczepień ochronnych.

/ YAY Foto

Za odrzuceniem opowiedziało się 354 posłów, 10 było przeciw, 16 osób wstrzymało się od głosu.

Podczas czwartkowej wieczornej debaty głosowanie za odrzuceniem zapowiedziały kluby PiS, PO, Nowoczesna i PSL-UED. Wcześniej, także w czwartek, odrzucenie projektu zarekomendowały połączone komisje zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny.

Obywatelski projekt nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, głosami sejmowej większości został kilka tygodni temu skierowany do komisji. Politycy Prawa i Sprawiedliwości wyjaśniali, że klub głosował za skierowaniem projektu do komisji, bo PiS obiecało, że nie będzie odrzucało w pierwszym czytaniu projektów obywatelskich. Podnosili także, że procedowanie może być okazją do edukowania na temat zasadności szczepień. Stanowisko rządu do projektu jest negatywne.

Szczepienia obowiązkowe u dzieci i młodzieży do 19. roku życia realizowane są w Polsce według określonego kalendarza. Obowiązkowe szczepienia to m.in. przeciwko: gruźlicy, błonicy, krztuścowi, polio, odrze, śwince, różyczce, tężcowi i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Szczepienia zalecane to m.in. te przeciwko rotawirusom. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
sel
Tak na prawdę nie chodzi o to żeby się nie szczepić tylko żeby mieć wpływ na to czym się szczepi , ile w tym jest trucizn i rtęci ,a nie możemy ani protestować ani żądać bezpiecznych szczepionek, odgórnie ktoś coś komuś załatwia za nasze miliardy złotych i zarabia ,a reszta płaci w podatkach a ryzykuje swoje Tak na prawdę nie chodzi o to żeby się nie szczepić tylko żeby mieć wpływ na to czym się szczepi , ile w tym jest trucizn i rtęci ,a nie możemy ani protestować ani żądać bezpiecznych szczepionek, odgórnie ktoś coś komuś załatwia za nasze miliardy złotych i zarabia ,a reszta płaci w podatkach a ryzykuje swoje i dzieci życie czasami bardziej niż chorując.
wwff
To przykre, ale do znachorów zabierają dzieci ludzie z wyższym wykształceniem.
wektorwg
Akurat cała chucpa z antyszczepionowcami dobrze się skończyła. Gdyby zamieciono pod dywan tylko by ich to wzmocniło. A tak przy okazji odry nikt już będzie tych kretynów słuchał

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki