Obniżka stóp proc. zmniejszy wynik odsetkowy BNP Paribas Bank Polska

2020-04-02 17:20
publikacja
2020-04-02 17:20
fot. Krystian Maj / FORUM

Decyzje Rady Polityki Pieniężnej z marca związane ze zmianą stóp procentowych będą miały negatywny wpływ na wynik odsetkowy grupy kapitałowej BNP Paribas Bank Polska za 2020 rok w przedziale 45-60 mln zł - poinformował bank w komunikacie.

Zarząd banku zastrzega, że rzeczywisty wpływ będzie uzależniony od krzywej dochodowości oraz realizacji założeń biznesowych, a szacunki i założenia mogą ulec zmianie.

"Dodatkowo szacuje się, że w wyniku obniżenia stóp procentowych wynik na portfelu kredytowym wycenianym do wartości godziwej przez rachunek zysków i strat w marcu 2020 r. będzie ujemny i może wynieść ok. 30-40 mln zł" - naisano w komunikacie banku.

Bank podał, że obecnie nie jest możliwe precyzyjne oszacowanie wpływu epidemii koronawirusa, a rozwój sytuacji gospodarczej jest i będzie uzależniony od wielu czynników.

"Zdaniem Banku pogorszenie perspektyw globalnej i krajowej koniunktury może wpłynąć na niższą aktywność klientów i obniżenie sprzedaży produktów bankowych, a w konsekwencji na wyniki biznesowe i finansowe Banku i Grupy. Aktualnie nie można wiarygodnie oszacować wpływu epidemii koronawirusa na jakość aktywów oraz poziom kosztów ryzyka. Zarząd Banku zamierza aktywnie dostosowywać politykę i procedury Banku do zmieniających się uwarunkowań ekonomicznych oraz planuje działania, których celem będzie ograniczenie wpływu wspomnianych czynników na wyniki finansowe" - dodano.

Zarząd banku przedstawi zaktualizowaną informację dotyczącą wpływu rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa na działalność Banku i jego spółek zależnych w raporcie finansowym za pierwszy kwartał 2020 roku. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki