Nowy prezydent Sri Lanki wyznaczył na ministrów swoich braci

Nowy prezydent Sri Lanki, Gottabaja Radźpaksa wyznaczył nowy 15-osobowy rząd tymczasowy, w tym swego brata jako premiera - podała w piątek państwowa telewizja.

Mahinda Radźpaksa, były prezydent Sri Lanki, został zaprzysiężony jako premier, minister finansów i polityki rozwoju gospodarczego. Odpowiadać będzie też za kulturę, sprawy religijne i buddyzmu, a także za urbanizację, zaopatrzenie w wodę i szkolnictwo wyższe.

Starszy brat nowego prezydenta, Szamal, został ministrem rolnictwa, nawadniania i spraw wewnętrznych.

Prezydent Radźpaksa zapowiedział, że doprowadzi do wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Obecna kadencja parlamentu kończy się w sierpniu przyszłego roku i konstytucja pozwala prezydentowi rozwiązać w marcu parlament i przeprowadzić nowe wybory.

Zwycięstwo w listopadowych wyborach Gottabai Radźpaksy, byłego ministra obrony, oznacza powrót do władzy rodziny Radźpaksów, którą odsunięto w wyborach w 2015 roku. Wielokrotnie oskarżano ją o nepotyzm, zarabianie na umowach z Chinami, które doprowadziły do powstania w kraju kosztownych i niepotrzebnych inwestycji, a także łamanie praw człowieka podczas wojny domowej na Sri Lance. (PAP)

jo/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil