REKLAMA

Nowe regulacje na ratunek onkologii

2021-02-23 06:48
publikacja
2021-02-23 06:48
fot. Artush / Shutterstock

Jeden opiekun na 40 pacjentów, ocena placówek raz na rok i leczenie tylko w ośrodkach znajdujących się w sieci autoryzowanej przez ministerstwo – takie są założenia do ustawy o krajowej sieci onkologicznej - informuje we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Gazeta podaje, że resort zdrowia chce wprowadzić plan, który ma postawić na nogi leczenie chorych na raka. Do końca marca ma powstać projekt ustawy prezentującej nowe pomysły.

"Jak wynika z założeń ustawy, do których dotarliśmy, ma zostać wyrównany standard, aby jakość leczenia nie była uzależniona od miejsca zamieszkania. Wszystko ma być nadzorowane przez Krajowy Ośrodek Monitorujący" - informuje "DGP".

Według informacji dziennika, w ramach nowej sieci będą działać placówki na trzech poziomach referencyjności, w zależności od wyspecjalizowania i zakresu pomocy. Im wyższy, tym bardziej specjalistyczną i kompleksową opiekę otrzyma chory. Będzie infolinia, przez którą pacjenci będą mogli się umawiać na wizyty. Każdy chory będzie miał opiekuna, który pomoże mu umówić lub odwołać badania czy wizytę, przypomni o terminach i wytłumaczy, gdzie chory ma szukać pomocy. Na jednego opiekuna ma przypadać maksymalnie 40 pacjentów. Wszystko będzie bardziej transparentne. Ośrodki będą zobowiązane do badania poziomu satysfakcji z jakości leczenia.(PAP)

reb/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (2)

dodaj komentarz
siema123
Czyli dalszy monopol państwowy na zdrowie. W końcu kto ma decydować o zdrowiu i życiu człowieka jak nie państwo.
jkl777
Iscie komunistyczne rozwiazania. Jakosc poprawia tylko konkurencja. I robi to najtaniej i najlepiej.

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki