REKLAMA

Nowa emisja akcji Groclinu jest związana z planami akwizycyjnymi

2017-08-14 08:50
publikacja
2017-08-14 08:50
Nowa emisja akcji Groclinu jest związana z planami akwizycyjnymi
Nowa emisja akcji Groclinu jest związana z planami akwizycyjnymi
/ FORUM

Planowana nowa emisja akcji Groclinu jest związana wyłącznie z planami akwizycyjnymi i rozwojem spółki - poinformował PAP prezes firmy André Gerstner. W I kwartale 2018 roku powinna być sfinalizowana transakcja pełnego przejęcia CADM Automotive.

Wiosną 2016 roku Groclin informował, że ma umowę kupna 100 proc. udziałów spółki CADM Automotive, za nie mniej niż 20 mln zł. Zakup miał nastąpić w dwóch transzach.

W pierwszym etapie Groclin przejął za 10,2 mln zł 51 proc. udziałów w kapitale zakładowym firmy. Drugi etap miał nastąpić po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego krakowskiej spółki za 2017 r., przy czym, 50 proc. kwoty miała stanowić gotówka, a drugie 50 proc. akcje Groclinu.

"Zgodnie z warunkami umowy przejęcia CADM Automotive, druga część transakcji ma być opłacona akcjami i gotówką. Około 1,3 mln nowo wyemitowanych akcji trafi w ręce Michała Laski, prezesa CADM Automotive. Bardzo nam zależy na jeszcze mocniejszym związaniu go z Groclinem" - powiedział prezes.

"Transakcja pełnego przejęcia udziałów CADM-u powinna zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2018 r. Cena akcji będzie równa giełdowej, bez żadnych preferencji" - dodał.

W piątek na zamknięciu sesji za akcje Groclinu płacono 9,25 zł.

Do końca bieżącego roku Groclin planuje zamknąć temat sprzedaży segmentu poszyciowego i skupić się na działalności inżyniersko-projektowej, której trzonem będzie CADM.

Prezes ocenia, że spółka projektowa rozwija się znacznie szybciej niż zakładano.

"Zależy nam na jak najszybszej pełnej konsolidacji CADM" - powiedział.

Prezes zapowiada, że akcje nowej emisji mają być też przeznaczone na kolejne akwizycje.

"Uważam, że miks akcyjno-gotówkowy to najlepsza formuła finansowania przejęcia. Chcemy, aby właściciele firm, które trafią do naszej grupy, byli z nią mocno związani, żeby zależało im na coraz lepszej wycenie spółki na giełdzie" - powiedział Gerstner.

CADM Automotive specjalizuje się w usługach projektowych dla producentów oryginalnego wyposażenia w branży automotive. Główne obszary działalności to wykończenie wnętrza, w tym fotele, pokrowce, konsole środkowe, listwy drzwiowe i deski rozdzielczej. CADM Automotive dostarcza też projekty systemów uszczelniających, układów wydechowych i systemów oświetleniowych.

W piątek po sesji Groclin podał, że akcjonariusze spółki 7 września zdecydują o zmianie w statucie upoważniającej zarząd do podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego poprzez emisję do 4 mln akcji.

Monika Borkowska (PAP Biznes)

morb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (1)

dodaj komentarz
passenger
Właściciele czy menagerowie przejętych firm, raczej w takich przypadkach sypią nowymi akcjami i szybko realizują swoją premię za przejęcie. Zresztą widać po kursie, źe dodruk akcji zawsze kończy się spadkami, po pierwsze przez rozwodnienie wartości spółki, a po drugie przez oczekiwanie wysyp nowych akcji na rynek...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki