REKLAMA

Niemiecka policja: w Berlinie doszło do napaści seksualnych na kobiety

2016-05-17 15:51
publikacja
2016-05-17 15:51
Niemiecka policja: w Berlinie doszło do napaści seksualnych na kobiety
Niemiecka policja: w Berlinie doszło do napaści seksualnych na kobiety
/ YAY Foto

Podczas zakończonego w poniedziałek ulicznego Festiwalu Kultur w Berlinie miały miejsce napaści seksualne na kobiety - poinformowała we wtorek policja w Berlinie. Poszkodowane zeznały, że były napastowane przez młodych mężczyzn o południowym wyglądzie.

Na policję zgłosiło się dotychczas osiem poszkodowanych kobiet w wieku od 16 do 48 lat - powiedział rzecznik policji Thomas Neuendorf. Z ich zeznań wynika, że były atakowane przez grupy mężczyzn, którzy napastowali je i okradali, wykorzystując tworzony przez siebie sztuczny tłok.

Do incydentów doszło podczas imprez odbywających się od soboty do poniedziałku w berlińskiej dzielnicy Kreuzberg. W pochodzie stanowiącym punkt kulminacyjny festiwalu uczestniczyło ponad pół miliona osób.

Policja zatrzymała wcześniej trzy osoby - dwóch 17-letnich Turków i 14-letniego chłopca pochodzącego z zagranicy. Podejrzanym jest ponadto 40-letni Turek. Policja nie wie, czy wszystkie napaści były dziełem grupy zatrzymanych, czy też istniało kilka grup napastników.

Niemieckie władze są wyczulone na przypadki napaści seksualnych po wydarzeniach w noc sylwestrową w Kolonii. W nocy z 31 grudnia 2015 roku na 1 stycznia 2016 roku przed dworcem głównym i katedrą w Kolonii doszło do masowych napaści seksualnych i rabunkowych na kobiety. Grupki mężczyzn - jak się okazało, głównie imigrantów z Afryki Północnej - tworzyły sztuczny tłok, osaczały kobiety i napastowały je, a następnie okradały. Zbyt słabe siły policyjne przez wiele godzin nie były w stanie opanować sytuacji. Do podobnych zajść, choć na mniejszą skalę, doszło także w innych miastach, m.in. w Duesseldorfie i Dortmundzie.

Na policję wpłynęło ponad 1000 zawiadomień o napaściach. Poszkodowanych było 1200 osób. Część domniemanych sprawców zatrzymano, jednak ze względu na złą jakość nagrań z kamer oraz trudności w identyfikowaniu sprawców przez ofiary przygotowywanie procesów przebiega bardzo wolno. (PAP)

lep/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Yo
Ta... Rycerze ONR normalnie. Chłopaki z ONR same by chętnie napastowały, nie rób z ludzi idiotów.
~historyk
Mam nadzieje że chłopaki z ONR obroniliby nasze Panie bo reszta vide srodowisko GW raczej nie bardzo

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki