REKLAMA
DZIEŃ UE

Niemieccy aktywiści klimatyczni planują akcje skierowane przeciwko bogatym

2023-06-05 15:40
publikacja
2023-06-05 15:40

Znani głównie z akcji blokowania dróg aktywiści klimatyczni z grupy "Ostatnie Pokolenie" planują teraz działania przeciwko bogatym. Chcą zmierzyć się "z symbolami współczesnego bogactwa" i "zwrócić uwagę na lekkomyślne marnotrawstwo" bogaczy - pisze portal niemieckiego tygodnika "Spiegel".

Niemieccy aktywiści klimatyczni planują akcje skierowane przeciwko bogatym
Niemieccy aktywiści klimatyczni planują akcje skierowane przeciwko bogatym
fot. CHRISTIAN MANG / / Reuters

Katastrofa klimatyczna jest dziełem "przede wszystkim bogatych" - czytamy w "Planie letnim 2023" grupy, cytowanym przez "Spiegla". Konkretne działania aktywistów nie są jeszcze znane. Jednak już w kwietniu spryskali oni fasady luksusowych sklepów na eleganckiej berlińskiej ulicy Ku'damm pomarańczową farbą.

Obrońcy klimatu od stycznia 2022 roku wielokrotnie blokowali ulice w Berlinie i innych miastach Niemiec, żądając bardziej zdecydowanego działania polityków na rzecz ochrony klimatu.

Strategia blokad dróg spotkała się z negatywnym przyjęciem ze strony dużej części obywateli RFN. Nowa strategia "może pomóc w ponownym pozyskaniu sojuszników" - zauważa portal.

"Filozofowi Jean-Jacques'owi Rousseau przypisuje się proste (...) zdanie, które podobno stało się popularne podczas rewolucji francuskiej. +Kiedy ludzie nie będą mieli już nic do jedzenia, zjedzą bogatych+ – miał powiedzieć" - pisze "Spiegel". "Eat the rich" (zjedz bogatych) to wciąż bojowe hasło radykalnej lewicy. Nic więc dziwnego, że grupa "Ostatniego Pokolenia" wybrała superbogaczy jako cel w nowej kampanii - zauważa portal.

Z Berlina Berenika Lemańczyk

Źródło:PAP
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (18)

dodaj komentarz
lpg_plus_benzyna
Aktywiści klimatyczni i trans, to kompletnie bezużyteczna społecznie, bezgranicznie głupia, rozwrzeszczana, rozchwiana emocjonalnie i przede wszystkim obrzydliwa banda dzieciaków.
karbinadel
"Katastrofa klimatyczna jest dziełem "przede wszystkim bogatych" - bzdura do sześcianu. Po pierwsze, bogatych jest niewielu, po drugie, najbardziej trują gęsto zaludnione biedne kraje
jas2
Skoro trują to się wytrują.
A jeśli się nie wytrują to znaczy, że trucie jest wymysłem.
niederfurzdorf
To są produkty nowoczesnej europejskiej edukacji w stylu wszelkich partii ludowych . To jedno z marzeń Marszu Nocnej Zmiany.
and00
To ciekawe dlaczego największy smog jest zazwyczaj w biednych metropoliach, a plama plastikiu na oceanie Spokojnym otoczonym przez biedne kraje, a nie np na północnym Atlantyku, między USA i UE

Poza tym powinni wychłostać ocean, bo to jest większy emitent gazów cieplarnianych
Człowiek odpowiada za 5% światowej emisji
endes
Kolejna banda zmanipulowanych i oplacanych dzieciaków…
vacarius
Każdy obywatel niemiec jest bogaty. Bo ma prąd w mieszkaniu, internet stać go na samochód ubrania, opiekę medyczną. Mają wodę w kranie i papier toaletowy. Te wszystkie udogodnienia niszczą klimat.
Każdy biały człowiek wychowany w cywilizowanym kraju zniszczył klimat tak samo jak bogacze!!!
zoomek
Ty za to piszesz do nas na starej maszynie do pisania, z Bangladeszu i na pewno się nie podcierasz. Wszak samo się z czasem wykruszy.
niederfurzdorf
Brawo! Może w końcu lemingi polskie i europejskie zrozumieją, że popierają neobolszewików . A ci , jak ich poprzednicy nie cofną się ani nie zatrzymają dopóki ktoś ich nie zatrzyma. Nic sie nie stało , lemingi nic się nie stało . Kasa na stół !
wizytator
A dlaczego nie protestują w Afryce? Tam jest dopiero syf. To może chociaż Indie?

Powiązane: Niemcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki