Niemcy: Sigmar Gabriel dyrektorem w Siemens-Alstom

Były minister spraw zagranicznych Niemiec Sigmar Gabriel zostanie jednym z dyrektorów koncernu Siemens-Alstom. Nominację muszą zatwierdzić akcjonariusze na najbliższym walnym zgromadzeniu.

(fot. Axel Schmidt / FORUM)

Sigmar Gabriel, w czasach gdy był członkiem rządu, osobiście zabiegał, aby doszło do fuzji niemieckiego Siemensa i francuskiego Alstomu. W efekcie fuzji nowa spółka stała się największym producentem sprzętu sygnalizacyjnego i drugim producentem taboru kolejowego na świecie. Opozycja zarzuca Gabrielowi nieetyczne postępowanie. Przedstawiciele koncernu twierdzą, że nominacja dla byłego szefa dyplomacji i resortu gospodarki wynika z jego kompetencji i dobrej znajomości rynku.

Wcześniej do biznesu przeszło kilku byłych członków niemieckiego rządu. Były kanclerz Gerhard Schroeder pracuje w rosyjsko-niemieckiej spółce Nord Stream. Były minister zdrowia z FDP Daniel Bahr rozpoczął pracę w koncernie ubezpieczeniowym Allianz, a były szef urzędu kanclerskiego Ronald Pofalla znalazł się w zarządzie Deutsche Bahn.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/wkrz

Źródło: IAR
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.