REKLAMA
WEBINAR

SONDAŻMołdawia: ponad 58 proc. obywateli nie chce przystąpienia kraju do NATO

2022-12-07 14:40
publikacja
2022-12-07 14:40

Ponad 58 proc. mieszkańców Mołdawii negatywnie odnosi się do możliwości przystąpienia ich kraju do Sojuszu Północnoatlantyckiego - wynika z sondażu kiszyniowskiego ośrodka badawczego IMAS.

Mołdawia: ponad 58 proc. obywateli nie chce przystąpienia kraju do NATO
Mołdawia: ponad 58 proc. obywateli nie chce przystąpienia kraju do NATO
fot. Serghei Starus / / Shutterstock

W porównaniu do opublikowanego 25 listopada sondażu kiszyniowskiego Centrum Badań Socjologicznych liczba przeciwników wejścia Mołdawii do NATO wzrosła w ciągu tygodnia o prawie 1 pkt. procentowy.

Sondaż opublikowany w środę przez kiszyniowskie media dowiódł, że tylko 23 proc. mołdawskiego społeczeństwa opowiada się za wstąpieniem ich państwa w szeregi członków NATO.

Z badania przeprowadzonego na 1100 obywatelach wynika, że za przystąpieniem Mołdawii do proponowanej przez Rosję Unii Euroazjatyckiej opowiada się obecnie 41 proc. respondentów, zaś 36 proc. jest przeciw.

Z kolei przystąpienie Mołdawii do Unii Europejskiej popiera 51 proc. uczestników sondażu. Przeciwnego zdania jest 33 proc.

Kiszyniowskie portale Infotag i Stiri odnotowują, że niepokojącym zjawiskiem jest to, że zaledwie 11 proc. ankietowanych uważa, że proeuropejski gabinet Natalii Gavrility powinien funkcjonować w obecnym kształcie. 40 proc. twierdzi, że rząd powinien podać się do dymisji, 25 proc. chce wymiany kilku ministrów, zaś 16 proc. zmiany na stanowisku premiera. (PAP)

zat/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (13)

dodaj komentarz
od_redakcji
Nie chcą drugiej Ukrainy.
zops
Mołdawia będzie województwem Ukrainy.
ptokbentoniczny2
I bardzo dobrze. Oni rozumieją, że wejście do NATO oznaczać będzie dla nich wystawianie się na konflikt z Rosją.
darius19
trolle "polonu""endes""pikawa" juz dzialaja. Ukraina tez nie chciala do NATO. Teraz blagaja o przyjecie. Putler przekona Moldawie do wstąpienia do NATO
polonu
W Mołdawi majdan nie przejdzie .
darius19
to samo pisal "ajwaj" o Kijowie pare lat temu
gosckamil
58% obywateli Mołdawii i 100% NATO tego nie chce :)
endes
Mają rację… po co im los Ukrainy, Afganistanu itd
efg
Narody Ukrainy, Kazachstanu, Tatarzy, Czuwasze, Baszkirzy, Czeczeni, Jakuci, Komiacy, Karelowie, Tuwińcy, Ingusze i wiele innych uciemiężonych przez Rosję narodów powstańcie i walczcie o wolność ! Precz z Rosyjską tyranią!

Powiązane: Wydatki na zbrojenia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki