Młode wilki biznesu internetowego

analityk Bankier.pl
Narzędzie dla pozycjonerów i właścicieli stron, wyszukiwarka produktów, witryna z konkursami online, agregator serwisów z zakupami grupowymi, platforma dla freelancerów oraz aplikacja usprawniająca proces rekrutacji dziś w przeglądzie pomysłów na e-biznes w portalu Bankier.pl.

Serwis Kuest.pl to kolejny projekt z konkursami w sieci. Użytkownicy mogą zadawać pytania, wymyślać zagadki. Za poprawne odpowiedzi uczestnicy zabawy otrzymują punkty, za które później mogą zdobyć nagrody rzeczowe. Każdą zagadkę/pytanie można umieścić na facebooku, aby przyjaciele pomogli w jej rozwikłaniu. Istnieją podobne aplikacje, ale ich działanie jest znacznie węższe niż naszej strony – zapewnia twórca serwisu. Sposobem na zarobek ma być nieinwazyjna reklama.
Dla osób szukających produktów w sieci wystartował serwis Mamoko.pl. Jest to aplikacja, która przeszukuje ofertę sklepów bazując na wyglądzie produktów a nie na ich cenie czy innych parametrach. Do rozpoznawania kształtów towarów użyto specjalnego algorytmu - mówią pomysłodawcy projektu. Umożliwia on wyszukiwanie towarów poprzez wskazywanie podobieństw. Twórcy systemu twierdzą, że w ten sposób w kilka klików można dotrzeć do każdego artykułu w sklepie. Po wybraniu odpowiedniego artykułu można przejść do oferującego go sklepu internetowego i dokonać zakupu online. Korzystanie z serwisu jest bezpłatne zarówno dla klientów jak i właścicieli sklepów.Osoby zajmujące się pozycjonowaniem i właściciele stron mają do dyspozycji nowe narzędzie o nazwie SeoStation.pl. Dzięki temu narzędziu użytkownik może sprawdzać pozycje słów kluczowych w wyszukiwarkach oraz inne podstawowe wskaźniki związane z pozycjonowaniem. Na uwagę zasługuje wizualizacja efektów pozycjonowania. Wykresy, oprócz pozycji słów kluczowych, pozwalają na analizę wpływu takich czynników jak: Link Popularity (ilość linków prowadzących do strony), Page Rank (ocena wartości strony w Google) czy Site (ilość zaindeksowanych podstron). Witryna umożliwia także bezpłatny dostęp do wiedzy na temat pozycjonowania i optymalizacji stron.
Usprawnić proces rekrutacji ma projekt Aplikacje24.pl Narzędzie umożliwia stworzenie własnej, bezpiecznej bazy kandydatów i usprawnia pracę. Zarządzanie projektem rekrutacyjnym jest możliwe na wszystkich jego etapach - od momentu jego założenia w programie, poprzez gromadzenie CV i listów motywacyjnych przesyłanych e-mailem i z formularza oraz ich selekcje, po wybór najlepszego kandydata. Serwis pozwala zarządzać procesami rekrutacyjnymi niezależnie od ilości stanowisk, kandydatów czy rekruterów. System dopasowuje kandydata do konkretnego stanowiska przy zastosowaniu zarówno „twardych”, jak i „miękkich” kryteriów. Może być w pełni zintegrowany z ogłoszeniami rekrutacyjnymi, reklamami, profilami pracodawcy oraz innymi elementami kampanii rekrutacyjnej.Twórcy stron www oraz osoby, które poszukują wykonawcy projektu internetowego od niedawna mogą korzystać z platformy Websh.pl. Aby korzystać z witryny należy założyć bezpłatne konto. Zarejestrowany użytkownik może umieszczać dowolną liczbę projektów, szablonów. Osoby poszukujące webmastera mogą także przeszukiwać bazę ogłoszeń. -Od teraz istnieje możliwość publikowania tego wszystkiego, co wędrowało do szuflady i nie ujrzało nigdy światła dziennego – mówią pomysłodawcy serwisu.Ostatnim prezentowanym dziś start-upem jest projekt OfertoZgarniacz.pl. Jest to to agregator zakupów grupowych, który prezentuje aktualne oferty z największych serwisów w Polsce. Ogłoszenia pobierane są automatycznie i wyświetlane według kategorii, cen oraz miast, w których można zrealizować kupon promocyjny. Użytkownik ma możliwość subskrypcji newslettera z codziennymi ofertami według preferencji oraz skorzystania z wyszukiwarki słów kluczowych ułatwia dostęp do interesujących ofert w swoim mieście. Korzystanie z serwisu jest bezpłatne.Chcesz zaprezentować swoją firmę w kolejnym przeglądzie startupów? Wyślij opis firmy na adres kontakt@mambiznes.pl.

Grzegorz Marynowicz
Bankier.pl

Grzegorz Marynowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne