REKLAMA

Minister finansów: Już 4 mln zeznań złożonych poprzez Twój e-PIT

2021-04-09 08:51
publikacja
2021-04-09 08:51
fot. Bartlomiej Kudowicz / FORUM

Mamy już 4 mln zeznań złożonych poprzez Twój e-PIT - poinformował w piątkowym komunikacie minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński. Wpłynęło ponad 3,65 mln deklaracji PIT-37.

"Mamy już 4 mln zeznań złożonych poprzez Twój e-PIT. To dowód, że nasza usługa cieszy się coraz większą popularnością, bo w 2020 roku taki wynik osiągnęliśmy 12 dni później. Podatnicy coraz częściej wybierają rozliczenia elektroniczne, bo są one wygodne i bezpieczne" - wskazał szef resortu finansów, cytowany w komunikacie MF.

"Myślę, że w tym roku pobijemy wszystkie rekordy popularności e-usług i w przyszłym roku staniemy przed jeszcze większym, ale pozytywnym wyzwaniem" - dodał.

Jak zaznaczyła szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska, w usłudze Twój e-PIT przygotowano rozliczenia roczne dla 23,2 mln podatników. "Mogą oni zaakceptować lub zmodyfikować naszą propozycję np. wskazując organizację OPP, której chcą przekazać 1 proc. podatku. Jeżeli nie zrobią nic to z upływem 30 kwietnia system automatycznie zaakceptuje zeznanie i będzie ono złożone w terminie" - zaznaczyła.

Dodała, że najczęściej składaną deklaracją jest PIT-37 – "otrzymaliśmy już ponad 3,65 mln takich zeznań". Przypomniała, że od tego roku dostęp do Twój e-PIT możliwy jest wyłącznie przez serwis e-Urząd Skarbowy.(PAP)

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2020

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki