REKLAMA

Minister apeluje o zawieszenie opłat parkingowych

2020-03-16 14:42
publikacja
2020-03-16 14:42

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk skierował w poniedziałek apel do samorządów o rozważenie zawieszenia opłat parkingowych za parkowanie w strefach miejskich. Niech ci, którzy muszą jechać do pracy, niekoniecznie korzystają z komunikacji publicznej - apelował.

fot. / / Bankier.pl
"Dzisiaj ruch na drogach spadł w znacznym stopniu na drogach krajowych, ale także na drogach w miastach. To widzimy, więc pozwolę sobie skierować apel do samorządów - do prezydentów, burmistrzów, także i wójtów, którzy zarządzają płatnymi strefami parkingowymi: rozważcie państwo zawieszenie opłat parkingowych za parkowanie w strefach miejskich" - mówił Adamczyk podczas konferencji prasowej w KPRM dot. walki z epidemią koronawirusa w Polsce.

"Niech ci, którzy muszą jechać do pracy, niekoniecznie korzystają z komunikacji publicznej dla bezpieczeństwa swojego i innych współpasażerów. Niech będą mogli dojechać do pracy samochodem. A często pracują w centrach miast, często pracują na tych obszarach, gdzie obowiązują płatne strefy" - dodał minister infrastruktury. Dodał też, że zawieszenie opłat parkingowych w jego ocenie nie będzie wielkim ubytkiem dla samorządów.

nno/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
eagleeye
Tam gdzie rządzi POKOmuna nie ma szans bo W-wa,Poznań i Białystok już powiedziały "nie" tej propozycji

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki