Otwierają się nowe możliwości przed programem "Mieszkanie Plus"

Pierwsze osiedle na gruntach Krajowego Zasobu Nieruchomości powstanie pod Warszawą - zapowiada w piątkowym wydaniu "Rzeczpospolitej" prezes spółki PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz.

(YAY Foto)

Barszcz zapytany przez gazetę o konkrety w realizacji inwestycji na gruntach KZN `odpowiedział, że "KZN potrzeba jeszcze co najmniej miesiąca na powołanie swoich organów, czyli rady nadzorczej i prezesa. Konieczne jest też przyjęcie rozporządzeń wykonawczych (zmiana statutu KZN, rozporządzenie o przetargach o sprzedaży nieruchomości, określenie wzorów wykazów nieruchomości gruntowych dla spółek Skarbu Państwa)".

"Zawiązanie spółki PFR Nieruchomości z KZN również wymaga czasu. Sądzę, że zaczniemy przymiarki do pierwszej inwestycji pod koniec roku. W pierwszej kolejności planujemy budowę dużego osiedla na 4 tys. mieszkań niedaleko Warszawy w lokalizacji dobrze skomunikowanej ze stolicą" - wyjaśnia w rozmowie z "Rz" prezes spółki PFR Nieruchomości.

Dziennik zapytał również o wykup mieszkania. Barszcz potwierdził taką możliwość. "Przepisy się nie zmieniły. Zdecydowana większość naszych najemców chce mieć lokal z dojściem do własności. Jesteśmy w trakcie podpisywania umów najmu instytucjonalnego z dojściem do własności z najemcami mieszkań w Białej Podlaskiej. To umowy zakładające stopniowe dochodzenie do własności wynajmowanego lokalu. W Białej Podlaskiej są to umowy na 26 lat" - odpowiedział.

dma/ pad/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 dziki_losos

"w lokalizacji dobrze skomunikowanej ze stolicą" - czyli nie w stolicy. Tytuł artykułu jak zwykle jest na wyrost. Pewnie mieszkania będą gdzieś w Markach...

! Odpowiedz
1 0 kozey

Sprzątaczka wyjdzie lepiej od lekarza bo jej zawsze zostanie 2k. Jego sytuacja zależy od stóp procentowych, a te już i tak szorują ryjem po dnie.

! Odpowiedz
21 20 glos_rozsadku

Czyli sprzątaczka co piła piwo zamiast się uczyć będzie żyła tak samo jak lekarz:
sprzątaczka: 2000zł + chata za darmo
lekarz: 5000 zł - 3000 zł kredytu na chatę

! Odpowiedz
8 13 nostsherlock

Tak działa socjalizm, po co się rozwijać zawodowo, skoro można żyć z zasiłku na koszt kogoś innego?

! Odpowiedz
5 2 leonidass

Ta przysłowiowa sprzataczka to wyborca mierny, ale wierny...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 2,0% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil