Microsoft pozywa rząd Stanów Zjednoczonych

Microsoft pozwał Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych za działania niezgodne z konstytucją. Rząd zabrania bowiem firmom technologicznym informować swoich klientów o przeszukiwaniu ich danych przez organy ścigania.

(fot. REUTERS/Mike Segar / FORUM)

Niemal 2600 klientów Microsoftu zostało w ciągu ostatnich 18 miesięcy sprawdzonych przez rząd Stanów Zjednoczonych. Większość z nich nie została nawet poinformowała o przeprowadzonych działaniach, ponieważ na nakazach sądowych zabrakło informacji o dacie zakończenia śledztwa, informuje serwis CNN.

Zdaniem Microsoftu agenci federalni naruszają prawo wynikające z pierwszej poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, która brzmi: Kongres nie ustanowi ustaw wprowadzających religię lub zabraniających swobodnego wykonywania praktyk religijnych; ani ustaw ograniczających wolność słowa lub prasy, lub naruszających prawo do pokojowych zgromadzeń i wnoszenia do rządu petycji o naprawę krzywd.

Ponadto strona zarzuca rządowi nieprzestrzeganie również czwartej poprawki mówiącej o tym, że prawa do nietykalności osobistej, dokumentów i mienia nie wolno naruszać przez nieuzasadnione rewizje i zatrzymanie; nakaz w tym przedmiocie można wystawić tylko wówczas, gdy zachodzi wiarygodna przyczyna potwierdzona przysięgą lub zastępującym ją oświadczeniem. 

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~JA6969

ZAWSZW państwo może robić co chce. Tylko jak wycieknie to nagle łamanie praw, 187457 poprawki do konstytucji i prywatności itd. CAŁY czas możemy być monitorowani nawet o tym nie wiedząc.

! Odpowiedz
3 6 ~JA6969

A to że nagle jakaś firma zaczyna piać i skakać do gardła władzom to tylko ściema jacy to oni pro klienccy są

! Odpowiedz
1 10 ~abc

Pokłócili się o pieniądze... niech rząd Stanów Zjednoczonych zacznie płacić za dostęp do zbieranych przez Windows danych to wszystko będzie OK :)

! Odpowiedz
16 12 ~faraon

U nas robi to Ziobro

! Odpowiedz
9 18 ~aaaaa

skontrolował Cię że piszesz te brednie?
Swoją drogą Microsoft chyba poczuł się bezkarnie i już rozumiem raport o największych amerykańskich spółkach mających kasę w rajach podatkowych który się teraz ukazał niby z powodu panama papers...
Z amerykańskim Państwem w bataliach prawnych nikt nie wygra na dłuższa metę

! Odpowiedz
2 19 ~Ziobro odpowiada ~aaaaa

Tak skontrolowałem.

! Odpowiedz
2 2 ~Asu odpowiada ~Ziobro

A ja dziękuję, za przypomnienie mi hasła do maila i konta bankowego :)

! Odpowiedz
0 0 ~Komentator1962 odpowiada ~aaaaa

NIe masz racji Kooego, właśnie z amerykańskim państwem amerykańscy obywatele wygrywają dużo, dużo częściej, niż polscy obywatele w sporach z polskim państwem i to pomimo tego, że amerykańskie państwo łamie prawa obywateli duzo, duuuużo rzadziej niż państwo polskie.

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.