REKLAMA

Microsoft oskarża Chiny o cyberataki na skrzynki pocztowe

2021-03-03 12:02
publikacja
2021-03-03 12:02
fot. REUTERS/Mike Segar / FORUM

Microsoft oskarża hakerów należących do wspieranej przez chiński rząd grupy cyberszpiegowskiej Hafnium o ataki na oprogramowanie serwera pocztowego.

Gigant technologiczny przekazał w poście na blogu, że grupa hakerów wykorzystała cztery wcześniej niewykryte luki w zabezpieczeniach w różnych wersjach oprogramowania. Umożliwiły one cybeprzestępcom zdalny dostęp do skrzynek pocztowych użytkowników Microsoft.

Jak dodano, Hafnium swoimi działaniami celuje w badaczy chorób zakaźnych, firmy prawnicze, instytucje szkolnictwa wyższego i firmy sektora obronnego. Atakuje także think tanki polityczne oraz grupy pozarządowe.

BBC podało, że to ósmy raz w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, gdy Microsoft publicznie oskarżył grupy wspomagane przez rządy poszczególnych państw o ataki na instytucje istotne dla użytkowników. Hafnium ma siedzibę w Chinach, jednak swoją działalność prowadzi głównie z dzierżawionych serwerów prywatnych znajdujących się w USA.

Podczas gdy wiele amerykańskich firm technologicznych ma burzliwe relacje z chińskim rządem, Microsoft utrzymuje swoją obecność w Chinach od 1992 r. (PAP)

skib/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki